Infolinia Caritas Zostań wolontariuszem Pomoc dla Ukrainy Koordynatorzy lokalni Aktualności

Remont Domu Samotnej Matki

logotypy_Easy-Resize.com.jpg


 

Tytuł projektu: „Przebudowa budynku Domu Samotnej Matki w Koszalinie celem świadczenia wysokiej jakości usług społecznych"

Projekt obejmuje przeprowadzenie prac budowlano-remontowych, które umożliwią przebudowę Domu Samotnej Matki w Koszalinie i lepsze wykorzystanie obecnej infrastruktury.

W ramach przedmiotowej inwestycji zaplanowano:

- przebudowę istniejącego budynku wraz ze zmianą sposobu użytkowania poddasza,

- nadbudowę i zmianę sposobu użytkowania budynku gospodarczego

- rozbudowę o windę zewnętrzną,

- wykonanie schodów zewnętrznych.

W ramach realizacji projektu rozszerzona zostanie część mieszkalna dla matek samotnie wychowujących dzieci oraz sióstr prowadzących placówkę, z uwzględnieniem niezbędnych pomieszczeń uzupełniających, dzięki czemu warunki bytowe w nim panujące ulegną znacznemu polepszeniu. Nastąpi zwiększenie liczby pokoi i miejsc dla matek z dziećmi. Realizacja projektu pozwoli na mieszkanie w jednym czasie 16 matek i 19 dzieci (obecnie 11+1 matek i 11+1 dzieci).

Pomocą i wsparciem objętych zostanie dodatkowych 4 kobiet oraz 7 dzieci.

Na parterze znajdować się będzie pokój spotkań, kuchnia oraz pomieszczenia socjalne. Powstanie przestrzeń przeznaczona do organizacji szkoleń, warsztatów i terapii, która do tej pory była dzielona z jadalnią i świetlicą.

Na wyższych kondygnacjach przewidziano 8 sypialni z łazienkami (pięć dla mieszkanek oraz trzy dla prowadzących), aneksy kuchenne oraz pomieszczenie socjalne. W przybudowanym budynku gospodarczym zaprojektowano biuro z zapleczem sanitarnym, a w nadbudowanej kondygnacji I piętra salę spotkań na potrzeby DSM.

W przybudowanym budynku gospodarczym zlokalizowane zostanie biuro z zapleczem sanitarnym oraz dodatkowe nadbudowane pomieszczenie spotkań.

Obecnie obiekt DSM nie jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Projekt zakłada wyjście naprzeciw potrzebom niepełnosprawnych i uwzględnia usunięcie występujących progów wewnątrz budynku, montaż windy umożliwiającej łatwiejsze przemieszczenie się między piętrami oraz utworzenie dodatkowego wejścia z poziomu terenu.

Projekt ograniczy następujące problemy społeczne: - bezradność w sprawach opiekuńczo-wychowawczych, - zagrożenie sieroctwem, - przemoc w rodzinie, - ubóstwo, - bezrobocie.

Termin realizacji:  marzec 2020 r.

Projekt został współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

wartość projektu: 3 310 890,07 PLN

dofinansowanie z UE: 1 602 251,07 PLN

dofinansowanie z budżetu państwa: 291 318,38 PLN

 

znaki_strona_www.png

 

Kontakt:

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej
ul. bpa Cz. Domina 8, 75-061 Koszalin

tel. +48 94 342 36 90
e-mail: sekretariat.koszalin@caritas.pl
© Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Wykonanie: strony internetowe słupsk
Wspierają nas:
 • 1.png
 • 2.png
 • 3.png
 • 4.png
 • 5.png
 • 6.png
 • 7.png
 • 8.png
 • PKO_FND_LOGO_RGB.jpg
 • port.png
 • selgros.png
 • logo-kulczyk.jpg