Centrum Wsparcia Integracji (FAMI)

znaki_strona_www.png

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej w partnerstwie z Fundacją Nauka dla Środowiska realizuje projekt pt. „Centrum Wsparcia Integracji” współfinansowany z Budżetu Państwa oraz środków Funduszu Azylu Migracji i Integracji.

Wartość dofinansowania 724 898,06 zł

Całkowity koszt inwestycji 852 821,25

Głównym celem projektu jest zapewnienie kompleksowych usług integracyjnych dla 500 obywateli państw trzecich przebywających w województwie zachodniopomorskim. Dzięki podjętym działaniom realizowane będzie systematyczne wsparcie dla cudzoziemców obejmujące głównie działania i porady (socjalne, prawne, psychologiczne, terapeutyczne, zawodowe). W ramach zajęć edukacyjnych realizowane będą kursy językowe i adaptacyjne, oraz zajęcia wyrównawcze dla dzieci i młodzieży. Niniejszy projekt przełoży się na trwałe wsparcie procesu integracji i legalnej migracji obywateli państw trzecich, poprzez poprawę ich sytuacji życiowej oraz wdrożenie systemowych rozwiązań instytucjonalnych na poziomie lokalnym i regionalnym.

Miejsce udzielania pomocy:

„Centrum Wsparcia Integracji”

ul. I-go Maja 18/2 (pasaż Milenium)

75-061 Koszalin

Numer telefonu: