Pola Nadziei

onkile--odygi.jpeg

Pola Nadziei  to coroczna ogólnopolska kampania, której celem jest pozyskanie funduszy na rzecz opieki hospitacyjnej i paliatywnej osób ciężko chorych i ich rodzin, szerzenie idei hospicyjnej oraz uwrażliwienie dzieci, młodzieży i dorosłych na potrzeby osób cierpiących.

Przygotowanie do kampanii rozpoczyna się już wczesną jesienią, kiedy wolontariusze sadzą cebulki żonkili i tworzą z nich tzw. „pola nadziei”.

Żonkile to kwiaty, które są symbolem nadziei - przypominają o ludziach cierpiących, nieuleczalnie chorych, którzy potrzebują naszej pomocy i opieki w ostatnim, trudnym dla nich okresie życia. Poprzez swą łagodność i delikatność uświadamiają wyższe cele istnienia, oznaczając kruchość ludzkiej egzystencji.

Wiosną, w okresie Wielkanocnym, kiedy żonkile zaczynają rozkwitać, w parafiach Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej wolontariusze Caritas wychodzą na ulice i rozdają te piękne kwiaty, kwestując na rzecz nieuleczalnie chorych przebywających w hospicjum im. Bpa Czesława Domina w Darłowie.