07.05.2019

Lato z Caritas – ruszyły zapisy

Symbol zastępczy tekstu.png

Lato z Caritas to inicjatywa Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej skierowana do dzieci w wieku od 10 do 17 lat. Akcja przeprowadzana jest w okresie letnim dla trzech województw diecezji. Jest to aktywnie spędzony czas wakacji z wartościami chrześcijańskimi, pod opieką  sprawdzonej kadry pedagogicznej. W programie przewidziane są gry i zabawy integracyjne, kręgielnia, aquapark, park linowy, kino, zajęcia tematyczne, konkursy, spotkania z gośćmi specjalnymi i wiele innych atrakcji.

 

więcej...

02.05.2019

Bądź "eko" w Ostrowcu

DPP_0980.JPG

Caritas rozszerza ofertę działań na rzecz ochrony środowiska. Od czerwca w ośrodku wypoczynkowym w Ostrowcu k. Wałcza ruszą weekendy promujące walory turystyczne Ziemi Wałeckiej, a zarazem aktywizujące uczestników, by kształtowali w sobie postawę proekologiczną. W programie eko–meetingu przewidziane są: spływ kajakowy, rajdy (rowerowe i nordic walking), wieczory integracyjne przy ognisku z degustacją lokalnych produktów, zapoznanie z historią i atrakcjami regionu.

więcej...

30.04.2019

Pielgrzymka Szkolnych Kół Caritas

PielgrzymkaSKC2019 (1)_Easy-Resize.com.jpg

Zapraszamy na coroczne spotkanie wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas, które odbędzie się 13 czerwca (czwartek) br. w Koszalinie. Pielgrzymce będzie przewodniczył Biskup Diecezji, wydarzenie uświetni koncert ARKI NOEGO. W tym dniu na dzieci czeka wiele atrakcji.Zgłoszenia przyjmujemy poprzez elektroniczny formularz do dnia 5 czerwca 2019r.

więcej...

26.04.2019

75. Tydzień Miłosierdzia

75TM2019_1250x525_strglowna.jpg

W najbliższą niedzielę, 28 kwietnia obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego – święto patronalne Caritas. Celem Tygodnia Miłosierdzia jest przede wszystkim formacja – budzenie wrażliwości na potrzeby bliźnich: chorych, samotnych, bezrobotnych, bezdomnych i prześladowanych. Obchody są okazją do głębszej refleksji na temat miłosierdzia czynionego na co dzień. Służą także prezentacji pracy, jaką różne organizacje charytatywne wykonują na polu pomocy charytatywnej i są zachętą do aktywnego włączania się w dzieła miłosierdzia.  
Materiały liturgiczne opracowane na Tydzień Miłosierdzia: 75. Tydzień Miłosierdzia -  materiały

więcej...

21.04.2019

Śniadanie wielkanocne w Słupsku

DPP_0675.JPG

W Słupsku w Niedzielę Zmartwychwstania odbyło się śniadanie wielkanocne dla ubogich i samotnych. Do restauracji Młyn Słupski, zaprosił ich biskup Krzysztof Zadarko oraz Caritas diecezji. Obecni byli także wiceprezydent Słupska Marek Goliński, dyrektor Caritas ks. Tomasz Roda, słupscy proboszczowie.

 

więcej...

17.04.2019

Wielkanoc w świetlicy

DPP_0529.JPG

Wielkanocna uczta w koszalińskiej świetlicy Caritas dla dzieci odbyła się kilka dni przed świętami, 17 kwietnia. Wzięło w niej udział 80 osób – podopieczni placówki wraz z rodzicami, rodzeństwem, opiekunami.  Fizycznie nie będziemy mogli spotkać się w same święta, a zależało nam, żeby przeżyć razem takie świętowanie – mówi wychowawca Kasandra Żmuda. – To dlatego, że jesteśmy bardzo zżyci, przecież bywa że dzieci w tygodniu spędzają tu więcej czasu niż we własnym domu.

 

więcej...

Kontakt:

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej
ul. bpa Cz. Domina 8, 75-061 Koszalin

tel. +48 94 342 36 90, fax +48 94 346 21 75
e-mail: sekretariat.koszalin@caritas.pl
© Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Wykonanie: strony internetowe słupsk
Wspierają nas:
 • 1.png
 • 2.png
 • 3.png
 • 4.png
 • 5.png
 • 6.png
 • 7.png
 • 8.png
 • PKO_FND_LOGO_RGB.jpg
 • port.png
 • selgros.png
 • logo-kulczyk.jpg