22.10.2018

"Radość płynie z nadziei"

IMG_4042_Easy-Resize.com.jpg

21 października podczas Gali Nagrody im. kard. Ignacego Jeża statuetkami z wizerunkiem pierwszego ordynariusza koszalińsko-kołobrzeskiego wyróżniono 4 diecezjan. Troje spośród nich związanych jest z Caritas. Nagroda, ustanowiona przez bp. koszalińsko-kołobrzeskiego Edwarda Dajczaka, Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana oraz diecezjalną Caritas, upamiętnia dzieło i osobę kard. nom. Ignacego Jeża, a także inspiruje diecezjan do krzewienia wartości chrześcijańskich na polu charytatywnym, społecznym i kulturalnym.

więcej...

15.10.2018

Ruszyła "Zapałka"

Caritas zapalka (1)_Easy-Resize.com.jpg

W niedzielę 14 października rozpoczęła się akcja Caritas "Zapałka nie ogrzeje". Wolontariusze parafialnych i szkolnych Caritas, zaopatrzeni w puszki z logo Caritas oraz podobnie oznaczone paczki zapałek, będą obecni przez kilka tygodni na ulicach, terenach przykościelnych, w szkołach i na cmentarzach, by kwestować na rzecz ludzi potrzebujących pomocy w sezonie zimowym.

więcej...

09.10.2018

6 kwadransów zamiast 3

car2_Easy-Resize.com.jpg

,,Tak, tak Panie, Ty wiesz, że Cię kocham” zabrzmiało w sobotnie popołudnie 6 października w hospicjum Caritas w Darłowie. Gośćmi muzycznego spotkania był zespół Siewcy Lednicy, którzy przybyli do chorych z nieoficjalnym koncertem. Publiczność była niewielka, ale jak wyjątkowa - relacjonuje s. Nikodema Rewa ze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego, koordynatorka wolontariatu w darłowskim hospicjum. 

 

więcej...

29.09.2018

Noc przygody

 

car1_Easy-Resize.com.jpg

28-29 września odbyła się pierwsza edycja "Nocy przygody". Projekt Young Caritas zgromadził najpierw w centrali Caritas, a potem w bursie międzyszkolnej w Koszalinie, 21 młodych wolontariuszy. Wolontariusze Szkolnych Kół Caritas mają głód akcji w bezpośrednim kontakcie z osobami potrzebującymi. Wśród miejsc, w jakich chcieliby nieść ludziom wsparcie, wymieniają domy seniora, domy dziecka, domy samotnej matki, hospicja. Naprzeciw takim oczekiwaniom wychodzi projekt Young Caritas, który chce wykształcić kreatywnych i samodzielnych liderów szkolnego wolontariatu. 

więcej...

25.09.2018

Wrzesień w WTZ Leżenica

Jubileusz_1.JPG

Wrzesień dla podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Leżenicy jak zwykle obfitował w wydarzenia. Dożynki, wycieczki, zawody sportowe i wędkarskie to nieliczne z atrakcji przygotowanych przez pracowników. Dbamy, by nasi podopieczni, dzięki zajęciom plastycznym i atrakcjom sportowym jak najlepiej rozwijali swoje pasje i zdolności. A przecież początek jesieni to świetny czas by te ostatnie słoneczne dni spędzać aktywnie.

więcej...

25.09.2018

Informacje ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Pile

zajcia_z_taca_towarzystkiego_3.jpgW dniu 18.09.2018r.  odbyło się 20-lecie Warsztatów Terapii Zajęciowej  Caritas  przy Parafii św. Stanisława Kostki w Pile. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą  w intencji uczestników, ich rodziców , opiekunów i pracowników warsztatu. Po Mszy Świętej  zostało posadzone  pamiątkowe drzewo Kwitnącej Wiśni. 

więcej...

Kontakt:

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej
ul. bpa Cz. Domina 8, 75-061 Koszalin

tel. +48 94 342 36 90, fax +48 94 346 21 75
e-mail: sekretariat.koszalin@caritas.pl
© Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Wykonanie: strony internetowe słupsk
Wspierają nas:
 • 1.png
 • 2.png
 • 3.png
 • 4.png
 • 5.png
 • 6.png
 • 7.png
 • 8.png
 • PKO_FND_LOGO_RGB.jpg
 • port.png
 • selgros.png
 • logo-kulczyk.jpg