Infolinia Caritas Zostań wolontariuszem Pomoc dla Ukrainy Koordynatorzy lokalni Aktualności
28.03.2023

Bliżej Natury - poznawanie walorów turystycznych i przyrodniczych regionu

 

Bez tytułu_Easy-Resize.com (2).jpg      

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

 Operacja w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność"  w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem z zakresie: 4.8 Promowanie obszaru objętego LSR, w tym produktów lub usług lokalnych,

Celem głównym projektu jest zorganizowanie wydarzenia budującego postawy proekologiczne dla grupy osób w celu aktywizacji społecznej oraz promowanie walorów przyrodniczych i turystycznych obszaru działania Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania "Partnerstwo Drawy z Liderem Wałeckim".

Realizacja projektu w znacznym stopniu przyczyni się do realizacji celów określonych w LSR. Przedsięwzięcie jest zgodne z powyższymi celami, tj. Cel ogólny: Poprawa jakości życia mieszkańców obszaru w oparciu o lokalne zasoby, Cel szczegółowy: Promocja środowiskowych zasobów lokalnych. Projekt, ukazuje walory krajobrazowe oraz promuje walory turystyczne i kulturalne, jednocześnie promując okoliczne środowiskowe zasoby lokalne i dziedzictwo kulturowe. Zorganizowane wydarzenie zachęci najmłodszych, jak i starszych do poznawania własnego regionu i jego dóbr, aktywnego wypoczynku, korzystania z zasobów przyrodniczych okolicy, dbanie o nie, co wpłynie na poprawę życia mieszkańców obszaru i jego promocję.
Poszerzenie wiedzy mieszkańców o regionie, w którym na co dzień żyją, przyczyni się do traktowania naturalnych zasobów z większą, uwagą i troską. Wspólnie wpłyną na poprawę jakości środowiska, najbliższej okolicy, co pozwoli zaangażować się w prace społeczne na rzecz najbliższego otoczenia. Dostrzeżenie wyboru form aktywnego wypoczynku zachęci do korzystania z tych możliwości, promując jednocześnie region wśród rodziny, przyjaciół, czy dalszych krewnych z innej części Polski. Mieszkańcy, przez korzystanie z dostępnych walorów turystycznych, krajobrazowych, dadzą najwiarygodniejsze świadectwo atrakcyjności regionu, czym zachęcą gości do odwiedzenia tego regionu.

Zadanie zostanie zrealizowane 15 kwietnia 2023 r. na terenie Ośrodka Charytatywnego Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej St. Liborius w Ostrowcu, 78-600 Wałcz.

Wartość projektu: 55 736, 75 PLN

Dofinansowanie: 44 032,00 PLN

Plakat 2023 (7).jpg

... powrót

Kontakt:

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej
ul. bpa Cz. Domina 8, 75-061 Koszalin

tel. +48 94 342 36 90
e-mail: sekretariat.koszalin@caritas.pl
© Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Wykonanie: strony internetowe słupsk
Wspierają nas:
 • 1.png
 • 2.png
 • 3.png
 • 4.png
 • 5.png
 • 6.png
 • 7.png
 • 8.png
 • PKO_FND_LOGO_RGB.jpg
 • port.png
 • selgros.png
 • logo-kulczyk.jpg