Ochrona małoletnich i bezradnych - szkolenie
W Domu Samotnej Matki w Koszalinie odbyło się 25 marca szkolenie dotyczące standardów ochrony osób małoletnich i bezradnych przed krzywdzeniem. Temat ten podjęli radca prawny Łukasz Pniewski oraz psycholog Hanna Czarnecka-Giełdon.
W spotkaniu wzięli udział pracownicy różnych jednostek Caritas: koszalińskiej centrali, Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom, bursy dla chłopców w Szczecinku, Centrum Kryzysowego, Domu Samotnej Matki, ośrodka pw. Aniołów Stróżów z Kołobrzegu, Okręgowego Ośrodka Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem i Ośrodek Pomocy Postpenitencjarnej oraz siostry niepokalanki ze Szczecinka.
Pola Nadziei
Wolontariusze Caritas sfinalizowali zainaugurowaną we wrześniu ubiegłego roku akcję charytatywną na rzecz Domu Hospicyjno-Opiekuńczego Caritas im. Bp. Domina w Darłowie. Jesienią sadzono cebulki żonkili – symboli tej paliatywnej kampanii społecznej – a w marcu obdzielano nimi darczyńców na ulicach miejscowości i na terenach kościelnych. Łącznie do akcji zaplanowanej na 17 marca, ale przeprowadzonej także w innych terminach, stanęło 30 szkolnych i parafialnych Caritas z różnych stron diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
Droga Krzyżowa w Żydowie
Drogę Krzyżową ulicami i dróżkami Żydowa zorganizowała Caritas parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP. To już druga w taki sposób przeżyta Droga Krzyżowa.
Śniadania wielkanocne Caritas
W różnych miastach diecezji odbywają się świąteczne śniadania dla osób ubogich, samotnych i bezdomnych.
Pierwsze śniadanie wielkanocne dla osób samotnych, ubogich i bezdomnych odbyło się w sobotę przed Niedzielą Palmową w Wałczu w sali gimnastycznej OREW. Organizatorem dorocznego wydarzenia była Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej wraz z samorządem oraz Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowym Zakładem Aktywności Zawodowej i ZS nr 4 oraz przy dużym wsparciu sponsorów i wolontariuszy m.in. z Parafialnych Zespołów Caritas w parafii pw. Świętego Antoniego i Św. Mikołaja w Wałczu.
Podpisanie umowy na realizację zadania publicznego
Miło nam poinformować, że podpisaliśmy umowę z Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego na realizację zadania publicznego pn. „Zawsze możesz NA MNIE liczyć” (zadanie publiczne współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego). Projekt zakłada cykl spotkań osób bezdomnych ze specjalistami (psycholog/psychoterapeuta, prawnik, pielęgniarka, doradca zawodowy) w miejscowościach: Białogard, Szczecinek, Wałcz i Sławno.
Zbiórki w supermarketach
Wolontariusze w Sławnie 8 i 9 marca przeprowadzili przedświąteczną zbiórkę żywności Caritas pn. „Tak, pomagam!” Łącznie akcję podjęło ponad 120 osób: uczniowie ZS Agrotechnicznych, LO, SP 2, Rycerze Kolumba, członkowie Stowarzyszenia Turystyki Rowerowej i Pieszej "Na Szlaku" i inni.
‒ Koordynuję akcję „Tak, pomagam!” już po raz kolejny i widzę, że wolontariusze chętnie poświęcają swój czas, aby pomóc przy zbiórce żywności – mówi koordynator akcji Adam Ławer z Caritas parafii Wniebowzięcia NMP.
Wolne miejsca na majówkę w Kołobrzegu
Ośrodek Charytatywny dla Dzieci i Młodzieży pw. św. Aniołów Stróżów w Kołobrzegu posiada wolne miejsca noclegowe na majówkę 2024 r. Przystępne ceny.
Osoby zainteresowane wynajęciem proszone są o kontakt pod numerem telefonu 791-310-277 i 539-017-333 lub pocztą elektroniczną adres e-mail ośrodek.kolobrzeg@caritas.pl.
Wolne miejsca noclegowe nad morzem w sezonie letnim
Ośrodek Charytatywny dla Dzieci i Młodzieży pw. św. Aniołów Stróżów w Kołobrzegu posiada jeszcze wolne miejsca w okresie sezonu letniego 2024 roku w następujących terminach: