Podsumowanie akcji „Tornister”
Tego lata doroczna akcja Caritas "Tornister pełen uśmiechów” skierowana była głównie do potrzebujących dzieci z polskich i ukraińskich rodzin oraz polonijnych dzieci na Litwie. Parafialne Zespoły Caritas zbierały przybory szkolne, które trafiły do nowych tornistrów. Akcję wsparli również darczyńcy indywidualni poprzez wpłaty na konto akcji lub osobiście przygotowane wyprawki.
Przygotowania do transportu
Caritas szykuje duży ładunek z artykułami dla powodzian. Pierwszy tir wyruszy w czwartkowy poranek.
– Taki duży zakres pomocy jest możliwy dzięki temu, że dysponujemy hubem magazynowym w naszej hali na ul. Mieszka I. Tam od poniedziałku zjeżdżają do nas samochody dostawcze z różnymi produktami – mówi ks. Łukasz Bikun, dyrektor koszalińsko-kołobrzeskiej Caritas. – Porusza nas dobroć ludzi i to, że w tak krótkim czasie są w stanie zorganizować taką ilość pomocy. To zarówno przedsiębiorcy, którzy przekazują nam całe palety produktów np. proszku do prania, ale też i szkoły, w których uczniowie, rodzice i nauczyciele gromadzą te wszystkie produkty, o których wiedzą, że są obecnie najbardziej potrzebne powodzianom. Ludzie rzeczywiście przekazują to, o co prosimy: wodę, żywność, powerbanki, środki czystości, szczotki do zamiatania. Jest tego dużo.
Zawody wędkarskie w Sycewicach
Tradycyjnie w połowie września odbyły się w Sycewicach spławikowe zawody wędkarskie o Grand Prix WTZ Caritas. Do rywalizacji o miano najlepszego wędkarza stanęło 25 uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas, a wsparli ich wędkarze profesjonaliści.
Dla uczestników WTZ-ów był to dzień pełen emocji i niezapomnianych chwil, i od rana dało się odczuć ducha sportowej rywalizacji – tym bardziej, że tę umiejętność od lat szlifują pod okiem wędkarzy z Polskiego Związku Wędkarskiego w Sycewicach.
Na pomoc powodzianom
Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej koordynuje pomoc dla powodzian. Otwiera miejsca zbiórek produktów i sprzętu, zaprasza chętnych do pomocy.
Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej rusza z pomocą powodzianom poszkodowanym przez żywioł w południowo-zachodniej części kraju. We współpracy z diecezjami z zalanych terenów prowadzona jest zbiórka darów dla powodzian.
– Jako Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej wraz z różnymi podmiotami, jak samorządy, stowarzyszenia czy fundacje chcemy pomagać osobom dotkniętym powodzią na południu kraju – powiedział ks. Łukasz Bikun, dyrektor Caritas diecezjalnej podczas konferencji prasowej, która odbyła się 16 września w centrali Caritas w Koszalinie.
Ruszamy z pilną pomocą powodzianom!
W odpowiedzi na dramatyczną sytuację osób dotkniętych powodzią, jako Caritas Polska przekazała 200 000 zł, które trafią do diecezjalnych ośrodków Caritas na zalanych terenach na pilną pomoc interwencyjną.
Wystartowała również ogólnopolska zbiórka finansowa! Jak możesz pomóc?
- wejdź na caritas.pl
- zrób BLIK na numer +48 668 07 00 00 z tytułem POWODZ
Warsztaty lodowe na zakończenie wakacji
Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom w Szczecinku działająca pod auspicjami Caritas zatroszczyła się o swoich najmłodszych podopiecznych – dzieci pochodzące z Ukrainy – szykując im różne letnie atrakcje. Wśród propozycji znalazło się poznawanie historii Szczecinka i wykopalisk archeologicznych w Grąbczynie, a także wizyta w szczecineckim Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior, gdzie maluchy poznawały gatunki ryb żyjące w jeziorach Pojezierza Szczecineckiego.
Komunikat
Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej informuje, że w dniach 3-17 września WYPOŻYCZALNIA będzie nieczynna.
Pielgrzymka do Włoch- ostatnie wolne miejsca!
Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej zaprasza do udziału w pielgrzymce do Włoch pod honorowym patronatem J.E. ks. Biskupa Zbigniewa Zielińskiego. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 10-19.10.2024 r. Podczas tej podróży Pielgrzymi będą mieli niepowtarzalną okazję zwiedzić miejsca święte i historyczne. Jednym z głównych punktów będzie nawiedzenie grobu św. Jana Pawła II w Bazylice św. Piotra w Watykanie.