Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej :: Aktualności z SKC
01.12.2017

Kiermasz przedświąteczny

20171201_103712.jpgDnia 1 grudnia 2017 Szkolne Koło Caritas, które działa w Szkole Podstawowej w Kończewie, zorganizowało kiermasz przedświąteczny. Wolontariusze sprzedawali ciasto oraz stroiki i ozdoby świąteczne. Do akcji włączyli się nie tylko uczniowie, ale także ich rodzice i nauczyciele, za co serdecznie wszystkim dziękujemy. Zebrane dary zostaną przeznaczone na rzecz ubogich dzieci w Betlejem, zaś uzbierane fundusze ze sprzedaży (132 zł) przeznaczone zostaną na pomoc dla Rodzin Syryjskich.

więcej...

18.11.2017

Ostatnia tura Dni Formacyjnych dla Szkolnych Kół Caritas

IMG_7143.JPG

W sobotę 18.11 odbyła się trzecia i ostatnia tura Dni Formacyjnych dla Szkolnych Koła Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Gościem specjalnym był dyrektor diecezjalnej Caritas - ks.Tomasz Roda, który opowiedział o wizycie i projekcie pomocy dla dzieci z sierocińca w Betlejem. Tradycyjnie spotkanie składało się z dwóch warsztatów. Pierwszy z nich poprowadziła Pani Monika Bryła wraz z wolontariuszkami ze Szkolnego Klubu Wolontariusza z Zespół Szkół nr 2 im. Stanisława Lema w Koszalinie. Pod ich opieką najmłodsi wolontariusze mogli odpowiedzieć na pytanie, jakie są ich dobre i słabsze strony, a także nakreślić sylwetkę dobrego wolontariusza. Drugi warsztat poprowadziła wychowanka Szkolnego Kola Caritas - Kasandra Żmuda. Podzieliła się swoim doświadczeniem oraz zainspirowała do dalszego działania. W ramach warsztatu dzieci zaprojektowała nowe akcje, w które mogą się włączyć SKC. Na zakończenie Eucharystii rozlosowano drobne upominki, które posłużą do udzielania pomocy najbardziej potrzebującym.

więcej...

04.11.2017

"Siła jest nas" - II tura Dni Formacyjnych dla SKC

IMG_5943.JPG

W sobotę 4 listopada odbyła się II tura Dni Formacyjnych dla Szkolnych Kół Caritas. Do Szkoły Katolickiej w Koszalinie zjechało się ponad 130 wolontariuszy z gimnazjum i szkół średnich, aby wziąć udział w Dniu Formacyjnym. Gościem dnia była siostra Maria Bihun salezjanka z Piły. Podzieliła się doświadczeniem z projektu "ulica Adwentowa", z którego dochód przeznaczony został na pomoc na roczne utrzymanie rodziny z Syrii. Podobnie jak w pierwszej, również w drugiej turze odbyły się warsztaty. Pierwsze z nich poprowadziła Kasandra Żmuda - doświadczona wolontariuszka. Udowodniła swoim rówieśnikom, że każdy może zostać superbohaterem niosąc dobro drugiemu człowiekowi. Jako warsztat młodzi musieli m.in.: zaprojektować komiks i stworzyć scenkę promującą ideę wolontariatu. Drugi warsztat poprowadziła siostra Nikodema i wolontariusze z darłowskiego hospicjum. W poprowadzonym warsztacie wolontariusze musieli stworzyć miasto, które było odzwierciedleniem potencjału, siły i zainteresowań młodych wolontariuszy. Na zakończenie Dnia Formacyjnego Mszę Świętą odprawili ks. Marcin Wolanin- dyrektor Ośrodka Caritas w Kołobrzegu oraz ks. Bartosz Kuligowski - opiekun SKC w Białogardzie. Pod koniec Eucharystii 10 szczęśliwców otrzymało apteczki pierwszej pomocy, które zwiastują nowy projekt Caritas.

więcej...

28.10.2017

Warto być dobrym - I tura Dni Formacyjnych dla SKC

IMG_5582.JPGW sobotę 28.10 do Szkoły Katolickiej w Koszalinie wraz z opiekunami zjechało się ponad 200 wolontariuszy ze szkół podstawowych z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej na Dni Formacyjne dla Szkolnych Kół Caritas. Uczniowie wzięli udział w dwóch blokach warsztatowych, dzięki, którym poznali nowe narzędzia przydatne podczas pracy w swoich  szkołach.

więcej...

01.10.2017

Wieńce adwentowe

mms_img-1614474517x.jpg

Grudzień to aktywny czas dla Szkolnych Kół Caritas. Dla członków SKC w Dąbkach oznacza to m.in. przygotowanie wieńców adwentowych, które w domach przypominają katolikom o zbliżaniu się narodzin Pana Jezusa. - Uczniowie wspólnie z rodzicami przygotowywali je w szkole plotąc zielone gałązki, przyozdabiając kolorowymi wstążkami i pachnącym cynamonem - wyjaśnia Małgorzata Miszczuk, opiekunka szkolnego Caritasu w Dąbkach dodając, że w pierwszą niedzielę Adwentu wolontariusze zorganizowali kiermasz wieńców. - Na progu nowego roku liturgicznego wszyscy pragnęli podzielić się z innymi odrobiną miłości i pokoju. W powietrzu czuło się radość nadchodzących świąt przeżywanych wspólnie z rodziną.

więcej...

07.01.2016

Przedwigilijne spotkanie Wolontariuszy SKC oraz Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Polanowie

1.jpgW czwartek, 17 grudnia 2015r. odbyło się spotkanie przedwigilijne organizowane przez Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej oraz Wolontariuszy i Opiekunów Szkolnego Koła Caritas. Rozpoczęło się ono uroczystą mszą świętą roratnią. Następnie obejrzeliśmy przepiękne jasełka pod tytułem „Gdyby Święta Rodzina znalazła się wśród nas” w wykonaniu grupy teatralnej „Revel” ze Szkoły Podstawowej. Widzowie bardzo życzliwie przyjęli spektakl, śledząc z zainteresowaniem przebieg akcji. Dzięki temu przedstawieniu jeszcze bardziej mogliśmy poczuć magię zbliżających się świąt.

więcej...

08.10.2015

Dni Formacyjne SKC

df.JPGZaczynając nowy rok formacyjny, zapraszamy wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas oraz wszystkich zainteresowanych tematyką wolontariatu i założeniem nowego Koła Caritas,
na Dni Formacyjne, które odbędą się w Zespole Szkół im. Bohaterów Oflagu IID w Bornem Sulinowie.

więcej...

28.09.2015

Spotkanie opiekunów SKC

IMG_6520.JPG26 września odbyło się w centrali Caritas spotkanie opiekunów Szkolnych Kół Caritas. Wzięło w nim udział 28 nauczycieli i katechetów z całej diecezji.
Jednym z jego celów było powołanie rady programowej SKC. - Szkolne Koła Caritas funkcjonują w różnych rejonach diecezji, w związku z tym podejmują nieraz odmienne zadania. Zależy nam, żeby opiekunowie proponowali swoim wolontariuszom takie akcje, które będą odpowiednie dla ich środowisk.

więcej...

07.09.2015

Konkurs dla SKC

bp-dom1poprawiony.jpgKolejny już raz przybliżamy się do postaci którą jest dla nas bp Czesław Domin. Zachęcamy Szkolne Koła Caritas do zapoznania się z życiem i działalnością bpa Czesława oraz podjęcia działań charytatywnych w jego duch.

Zapraszamy do zapoznania się regulaminem konkursu:

Regulamin konkursu

1 Propozycja katechezy

2 Prpozycja katechezy

Biskup_miosierdzia_-mgr_Agnieszki_K.doc.doc

bp_Domin_tekst_z_Siemianowic.doc.doc

O_biskupie_na_25-lecie.doc.doc

więcej...

19.06.2015

Startuje konkurs „Siedmiu Wspaniałych Wolontariatu Caritas”

Konkurs_siedmiu_wspanialych1.jpgCaritas Polska ogłasza konkurs „SIEDMIU WSPANIAŁYCH WOLONTARIATU CARITAS”, który kierowany jest do wolontariuszy ze Szkolnych i Akademickich Kół Caritas, Parafialnych Zespołów Caritas oraz Centrów Wolontariatu ze wszystkich diecezji. Zadanie polega na zaprezentowaniu aktywności wolontariackiej w ramach struktur Caritas.

 

więcej...

Kontakt:

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej
ul. bpa Cz. Domina 8, 75-061 Koszalin

tel. +48 94 342 36 90, fax +48 94 346 21 75
e-mail: sekretariat.koszalin@caritas.pl
© Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Wykonanie: strony internetowe słupsk
Wspierają nas:
 • 1.png
 • 2.png
 • 3.png
 • 4.png
 • 5.png
 • 6.png
 • 7.png
 • 8.png
 • PKO_FND_LOGO_RGB.jpg
 • port.png
 • selgros.png
 • logo-kulczyk.jpg