Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej :: Pomysłowe ujęcia i filmowe tricki
07.06.2018

Pomysłowe ujęcia i filmowe tricki

wtz.JPG

Rozstrzygnięto konkurs „Jeden dzień z życia warsztatów w obiektywie”! Na ogólnopolski konkurs rozpisany przez sycewickie WTZ-ty spłynęło 21 prac z różnych stron kraju.

 

Jak ocenia Małgorzata Oszmiańska, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas w Sycewicach, niełatwy temat wzbudził wiele emocji. - Nadesłanych zostało 21 prac z różnych stron Polski. W komisji konkursowej zasiedli instruktorzy do spraw filmu, dokumentacji filmowej, fotografii i reportażu ze Słupska - powiedziała pani kierownik.

Jurorzy wysoko ocenili prace, w których uczestnicy warsztatów zaproszeni zostali do samodzielnej wypowiedzi i w których widoczne było zaangażowanie twórców.

- Nagrodzone utwory wyróżniały się ponadto ciekawą formą, a ich autorzy znaleźli oryginalny pomysł na ujęcie tematu konkursu - wyjaśnia M. Oszmiańska. - Nie mniej ważna dla jurorów była wartość stricte filmowa, czyli takie elementy jak ruch kamery, różne plany filmowe, pomysłowe ujęcia i przemyślane zabiegi montażowe.

Laureaci konkursu:

I miejsce - WTZ w Leżajsku, Caritas Archidiecezji Przemyskiej

II miejsce - Ośrodek dla Osób Niepełnosprawnych Miłosierdzie Boże w Mikołowie-Borowej Wsi, Caritas Archidiecezji Katowickiej

III miejsce - WTZ w Siedlcach, Caritas Diecezji Siedleckiej

Przyznano również wyróżnienia za zdjęcia, których twórcy wykazali się zmysłem obserwatorskim, ciepłym klimatem i umiejętnością uchwycenia piękna portretowanych bohaterów. Otrzymały je WTZ w Spytkowicach, Bielicach i Lubiatowie.

Laureaci konkursu zaproszeni są na uroczyste wręczenie nagród 26 czerwca 2018r. (zwycięskie zespoły zostaną o szczegółach poinformowani telefonicznie).

Natomiast wyróżnione WTZ otrzymają upominki drogą pocztową.

- Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w I edycji konkursu - mówi Małgorzata Oszmiańska. -  Mamy nadzieję, że za rok znów spróbujemy naszych sił w jeszcze większym gronie uczestników.

- Gorące podziękowania należą się tym, bez których przedsięwzięcie to nie mogłoby się odbyć. Za wielkie serce i szczególną troskę o tak wielkie dzieło, jakim są warsztaty dla osób niepełnosprawnych, staropolskie Bóg zapłać dla: ks. Marcina Iżyckiego - dyrektora Caritas Polska, ks. Tomasza Rody - dyrektora CDKK, Dariusza Majorka - dyrektora Pomorskiego Oddziału Pfron w Gdańsku, Zdzisława Kołodziejskiego - starosty powiatu słupskiego, Leszka Kulińskiego - wójta gminy Kobylnica.

- Za szczególną współpracę i życzliwość, która wypływa z prawdziwej troski o drugiego człowieka, pragnę podziękować również pani Justynie Sosnowskiej z Caritas Polska i panu Karolowi Kotusiewiczowi, specjaliście  ds. wizerunku w Gminie Kobylnica - dodała Małgorzata Oszmiańska.

 

... powrót

Kontakt:

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej
ul. bpa Cz. Domina 8, 75-061 Koszalin

tel. +48 94 342 36 90, fax +48 94 346 21 75
e-mail: sekretariat.koszalin@caritas.pl
© Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Wykonanie: strony internetowe słupsk
Wspierają nas:
 • 1.png
 • 2.png
 • 3.png
 • 4.png
 • 5.png
 • 6.png
 • 7.png
 • 8.png
 • PKO_FND_LOGO_RGB.jpg
 • port.png
 • selgros.png
 • logo-kulczyk.jpg