12.06.2017

Matko, ślubujemy!

 

IMG_7030.JPGWolontariusze Caritas zawierzali charytatywne sprawy diecezji Matce Bożej w Fatimie.

Diecezjalna pielgrzymka wolontariuszy po sanktuariach Europy stała się okazją do budowania wspólnoty Caritas w szerszym, niż niewielki parafialny zespół, gronie.

9 czerwca 54 pielgrzymów wróciło do domów po dwutygodniowej wędrówce duchowej. Ich celem była Fatima i inne maryjne sanktuaria Europy.

- Tradycję pielgrzymowania rozpoczęliśmy 2 lata temu, w roku jubileuszu Caritas diecezjalnej. Odkryliśmy, że to dobry sposób na to, by poznawać się w szerszym gronie wolontariuszy niż tylko zespół działający przy parafii - powiedział ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezji. - Wspólny pielgrzymkowy czas jednoczy nas na modlitwie, formuje poprzez konferencje i daje radość bycia we wspólnocie, której rzeczywiście doświadczamy.

- Z racji 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie ruszyliśmy szlakiem sanktuariów maryjnych. Głównym celem była oczywiście Fatima, w której spędziliśmy 4 dni. Uczestniczyliśmy tam w modlitwach, procesjach i zwierzyliśmy Niepokalanemu Sercu Maryi Caritas diecezji, zespoły parafialne, naszych podopiecznych i dzieła, które podejmujemy.

Nabraliśmy duchowych sił, by - jak zachęca nas papież Franciszek - szukać ludzi potrzebujących na peryferiach Kościoła.

Wolontariusze Caritas spędzili w Fatimie 4 dni. Pielgrzymi szlak zaprowadził ich także do Kaplicy Cudownego Medalika w Paryżu, Lourdes, Santiago de Compostela oraz do opactwa maryjnego na wzgórzu Montserrat, gdzie złożyli ślub Matce Bożej.

- Odkryliśmy, że jest w nas pragnienie, by jako wspólnota podarować Jej obietnicę wierności. Z wdzięczności, że mogliśmy złożyć u Jej stóp nasze intencje, obiecaliśmy Jej roczną modlitwę różańcową - powiedział ks. Roda.

... powrót

Kontakt:

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej
ul. bpa Cz. Domina 8, 75-061 Koszalin

tel. +48 94 342 36 90, fax +48 94 346 21 75
e-mail: sekretariat.koszalin@caritas.pl
© Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Wykonanie: strony internetowe słupsk
Wspierają nas:
  • 1.png
  • 2.png
  • 3.png
  • 4.png
  • 5.png
  • 6.png
  • 7.png
  • 8.png