16.09.2015

Zapałka nie ogrzeje

zapa-1.jpgPrzygotowując się do okresu jesienno – zimowego, który jest najtrudniejszy dla osób bezdomnych, samotnych i potrzebujących Caritas kolejny raz organizuje akcje zbiórki środków finansowych na zakup opału dla potrzebujących. Zapraszamy Caritas Parafii i Szkolne Koła Caritas do zaangażowania się w tą formę pomocy.

więcej...

09.09.2015

Pomożemy uchodźcom

kopia_z_CDKKuchodcy-1.jpgCaritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej od dłuższego czasu prowadzi namysł i rozmowy, jak pomagać uchodźcom, którzy być może zagoszczą na naszych ziemiach.
- To oczywiste, że odpowiadamy na apel papieża Franciszka oraz przewodniczącego eipskopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego, którzy zaapelowali, żebyśmy jako chrześcijanie przyjęli uchodźców do naszych parafii i instytucji - deklaruje dyrektor Caritas diecezjalnej ks. Tomasz Roda.

więcej...

08.09.2015

Uśmiechy w setkach tornistrów

radio_tornister.jpgTegoroczna kampania Caritas "Tornister pełen uśmiechów" dotarła do ponad 1300 uczniów z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.
Do tegorocznej przystąpiło 50 parafii, o 7 więcej niż w zeszłym roku. - Kilka miesięcy temu drogą parafialną trafiło do rąk darczyńców 1285 plecaków, o 247 więcej niż w 2014 roku. Ich zadaniem było wypełnić je przyborami szkolnymi. Z początkiem września gotowe wyprawki trafiły do rąk uczniów wytypowanych przez Parafialne Zespoły Caritas - poinformowała koordynatorka akcji Agnieszka Filipczuk.

 

więcej...

03.09.2015

Dystrybucja jabłek

jablka1.jpgCaritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej rusza z kolejną edycją wydawania jabłek po wprowadzeniu przez Federację Rosyjską embarga na polskie owoce i warzywa.
Jabłka można będzie odebrać z magazynu w Szczecinku po uprzednim umówieniu się z panem Bogumiłem Krasnopolskim tel.: 608 623 187

więcej...

03.09.2015

Wrzesień z Kromką Chleba

kromka_chleba-1.jpgPodczas Diecezjalnej Pielgrzymki do Skrzatusza pielgrzymi włączą się w pomoc osobom głodnym i ubogim.
Wrzesień to miesiąc poświęcony problemowi głodu i niedożywienia. W Ogólnopolskie Dni Kromki Chleba włącza się także Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. W ten sposób chce zaznaczyć swoją troskę o najuboższych, a zwłaszcza głodnych. - Każdy miesiąc w roku jubileuszu Caritas poświęcony jest innej akcji. Wrzesień jest miesiącem przybliżającym kampanię "Kromka chleba" - wyjaśnia koordynatorka Caritas Agnieszka Filipczuk. - Kampania ma wymiar ogólnopolski. Chociaż jako diecezja nie włączamy się w obchody centralne, które przypadają na 19 i 20 września, to podejmujemy ją w skromniejszym zakresie.

 

więcej...

Kontakt:

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej
ul. bpa Cz. Domina 8, 75-061 Koszalin

tel. +48 94 342 36 90, fax +48 94 346 21 75
e-mail: sekretariat.koszalin@caritas.pl
© Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Wykonanie: strony internetowe słupsk
Wspierają nas:
 • 1.png
 • 2.png
 • 3.png
 • 4.png
 • 5.png
 • 6.png
 • 7.png
 • 8.png
 • PKO_FND_LOGO_RGB.jpg
 • port.png
 • selgros.png