04.01.2016

Aktywni w Adwencie

IMG_1284.JPGWolontariat Caritas to sposób na dobre przeżycie Adwentu.
Dla młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas w Dąbkach inspiracją do adwentowych akcji były słowa ks. Jana Twardowskiego: „Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia? Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa. Dlatego, żeby podawać sobie ręce.” Młodzi wolontariusze postanowili wprowadzić je w życie w czasie Adwentowego oczekiwania na narodzenie Pana Jezusa. 
- Rozpoczęło się od „Góry grosza” dla wychowanków domów dziecka - informuje opiekunka koła Małgorzata Miszczuk. - Później staliśmy się mikołajami dla dzieci z Domu Samotnej Matki w Koszalinie. Zawieźliśmy tam pampersy, kosmetyki i ubranka dla dzieci. Wielką nagrodą był dla nas uśmiech małej Michasi, która przywędrowała do nas na czworakach.

więcej...

22.12.2015

"Pusta choinka" po raz piąty

IMG_1137.JPG

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej we współpracy z Radiem Koszalin po raz piąty podjęły przedświąteczną zbiórkę prezentów na rzecz dzieci z ubogich rodzin. "Puste choinki" trafiły do centrów handlowych Koszalina, Słupska i Piły. Na bozonarodzeniowych drzewkach zawisły kotyliony z danymi dzieci, do których miały trafić prezenty.

Darczyńcami były nie tylko pojedyncze osoby, ale też reprezentanci samorządów oraz grupy osób - jak klerycy koszalińskiego seminarium duchownego, kibice "Gwardii", więźniowie z koszalińskiego Zakładu Karnego. Ci ostatni ponadto wykonali bombki-kotyliony, które potem zawisły na "Pustej choince" w C.H. Atrium Koszalin. Pomogły także dzieci ze świetlicy koszalińskiej Caritas - otworzyły stoisko zajęć plastycznych dla maluchów przebywających z rodzicami na zakupach.

więcej...

22.12.2015

Powiedzieli "Tak, pomagam"

caritas.JPGZbiórka żywności „Tak, pomagam!” to okazja nie tylko do okazania serca przez klientów sklepów, ale także wolontaiuszy. Niektórzy z nich, jak  koszaliński Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Koszalinie z siedzibą przy ul. Rzecznej, po raz pierwszy włączyli się w przedświąteczną akcję Caritas. Ośrodek skupia dzieci i młodzież w wieku od 3 do 24 lat. Wychowawczyni Katarzyna Szyszkowska wraz z uczniami Pawłem Bolszakowem i Igorem Ociepą pełnili kilkugodzinny dyżur w Biedronce na ul. 4 Marca. - Niektórzy z naszych podopiecznych sami na co dzień korzystają z pomocy i wsparcia innych. Zgłosiłam nasz ośrodek do udziału w akcji "Tak, pomagam", by i oni zobaczyli, co to znaczy pomoc innym, by postawili się po tej drugiej stronie, tym razem jako ci, którzy dają coś od siebie - powiedziała.

więcej...

09.12.2015

Agnieszka Filipczuk w radzie ds. osób niepełnosprawnych

w2000.1.JPG

25 listopada Prezydent miasta Koszalina Piotr Jedliński powołał Agnieszkę Filipczuk, pracownicę Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, na członkinię Powiatowej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych w Koszalinie.

Agnieszka Filipczuk została powołana na 4-letnią kadencję, którą będzie sprawować w latach 2015-2019. Wcześniej zajmowała się koordynowaniem pomocy dla osób niepełnosprawnych w ramach Caritas, np. w kampanii "Skrzydła".

Rada powiatowa składa się z 5 członków.

więcej...

Kontakt:

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej
ul. bpa Cz. Domina 8, 75-061 Koszalin

tel. +48 94 342 36 90, fax +48 94 346 21 75
e-mail: sekretariat.koszalin@caritas.pl
© Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Wykonanie: strony internetowe słupsk
Wspierają nas:
 • 1.png
 • 2.png
 • 3.png
 • 4.png
 • 5.png
 • 6.png
 • 7.png
 • 8.png
 • PKO_FND_LOGO_RGB.jpg
 • port.png
 • selgros.png
 • logo-kulczyk.jpg