23.05.2018

Pielgrzymka osób niepełnosprawnych

niepenosprawni.jpg

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej pragnie zaprosić na Diecezjalną Pielgrzymkę Osób Niepełnosprawnych i ich rodzin oraz pracowników placówek wspierających osoby niepełnosprawne. Spotkanie pielgrzymkowe odbędzie się 19 czerwca (wtorek) 2018 roku                       w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu (koło Piły). Jest to jedna z nielicznych okazji, gdzie możemy spotkać się w tak pięknym gronie i razem trwać w bliskiej relacji z Bogiem, przeżywając niełatwą codzienność.

więcej...

23.05.2018

Koncert zespołu wokalnego "Wrzosy"

koncert_zespou_Wrzosy_4.JPG22.03.2017 roku w Środowiskowym Domu Samopomocy CARITAS w Pile odbył się koncert zespołu wokalnego „Wrzosy”, którego tematem przewodnim była wiosna. Nasi goście zaprezentowali  bogaty repertuar piosenek oraz wierszy utrzymanych w wesołym
i wiosennym nastroju, a także zachęcali nas do wspólnego śpiewania. Cały występ wszystkim bardzo  się podobał, czego dowodem były głośne brawa. W podziękowaniu uczestnicy wręczyli wykonawcom ręcznie robione drobne upominki oraz zaprosili na mały poczęstunek przy kawie i słodkościach.

więcej...

23.05.2018

XV Powiatowy Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej

XV_Powiatowy_Dzie_Godnoci_Osoby_Niepenospr._Ujcie_4.JPGW dniu 15.05.2018 roku odbył się w Ujściu XV Powiatowy Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej. Spotkanie rozpoczęło się w kościele p.w. św. Mikołaja w Ujściu, gdzie wszyscy modlili się w intencji osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Następnie w uroczystym pochodzie przeszliśmy ulicami miasta do Ujskiego Domu Kultury, gdzie nastąpiło uroczyste powitanie  gości.

 

W dniu 15.05.2018 roku odbył się w Ujściu XV Powiatowy Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej.

            Spotkanie rozpoczęło się w kościele p.w. św. Mikołaja w Ujściu, gdzie wszyscy modlili się w intencji osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Następnie w uroczystym pochodzie przeszliśmy ulicami miasta do Ujskiego Domu Kultury, gdzie nastąpiło uroczyste powitanie  gości.

więcej...

17.05.2018

Pielgrzymka SKC

pielgrzymka_skc.jpg

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej zaprasza na coroczne spotkanie wolontariuszy ze Szkolnych Kół Caritas, które odbędzie się 15 czerwca (piątek) br. w Koszalinie.

Pielgrzymce będzie przewodniczył Biskup Diecezji Edward Dajczak. Wydarzenie uświetni podróżnik Jaś Mela  oraz raper „ARKADIO”, który da koncert i powie świadectwo.

W tym dniu na dzieci czeka wiele atrakcji (dmuchane zamki, popcorn – 2zł, wata cukrowa – 2zł, ścieżki edukacyjne, pokaz służb mundurowych, prezentacja Busa Niepodległej etc.).

Zgłoszenia przyjmujemy poprzez wysłanie zeskanowanego formularza mailem na adres: pkazmierczak@wp.pl do dnia 31 maja (jest to nieprzekraczalny termin).

W formularzu należy wpisać liczbę uczestników, co umożliwi wcześniejsze przygotowanie pakietów na pielgrzymkę SKC.

Czekamy na Was gorąco, nie może Was w tym dniu zabraknąć!

 

PIELGRZYMKA_SKC_-_FORMULARZ.docx

PLAN_2018.docx

więcej...

17.05.2018

Droga do samodzielności

IMG_1275.JPGUczestnicy  Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas w Sycewicach w dniach od 09 do 11 maja przebywali w  przepięknym Ośrodku Charytatywnym Dla Dzieci i Młodzieży w Kołobrzegu.  Były to pierwsze tego typu zajęcia wyjazdowe.  Pobyt rozpoczęliśmy  uczestnictwem we mszy świętej, na której dyrektor ośrodka, ksiądz Marcin Wolanin błogosławił wszystkim i życzył miłego wypoczynku, kilkakrotnie podkreślając to w czasie Eucharystii.

więcej...

Kontakt:

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej
ul. bpa Cz. Domina 8, 75-061 Koszalin

tel. +48 94 342 36 90, fax +48 94 346 21 75
e-mail: sekretariat.koszalin@caritas.pl
© Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Wykonanie: strony internetowe słupsk
Wspierają nas:
 • 1.png
 • 2.png
 • 3.png
 • 4.png
 • 5.png
 • 6.png
 • 7.png
 • 8.png
 • PKO_FND_LOGO_RGB.jpg
 • port.png
 • selgros.png
 • logo-kulczyk.jpg