07.06.2018

Pomysłowe ujęcia i filmowe tricki

wtz.JPG

Rozstrzygnięto konkurs „Jeden dzień z życia warsztatów w obiektywie”! Na ogólnopolski konkurs rozpisany przez sycewickie WTZ-ty spłynęło 21 prac z różnych stron kraju.

 

Jak ocenia Małgorzata Oszmiańska, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas w Sycewicach, niełatwy temat wzbudził wiele emocji. - Nadesłanych zostało 21 prac z różnych stron Polski. W komisji konkursowej zasiedli instruktorzy do spraw filmu, dokumentacji filmowej, fotografii i reportażu ze Słupska - powiedziała pani kierownik.

Jurorzy wysoko ocenili prace, w których uczestnicy warsztatów zaproszeni zostali do samodzielnej wypowiedzi i w których widoczne było zaangażowanie twórców.

- Nagrodzone utwory wyróżniały się ponadto ciekawą formą, a ich autorzy znaleźli oryginalny pomysł na ujęcie tematu konkursu - wyjaśnia M. Oszmiańska. - Nie mniej ważna dla jurorów była wartość stricte filmowa, czyli takie elementy jak ruch kamery, różne plany filmowe, pomysłowe ujęcia i przemyślane zabiegi montażowe.

Laureaci konkursu:

I miejsce - WTZ w Leżajsku, Caritas Archidiecezji Przemyskiej

II miejsce - Ośrodek dla Osób Niepełnosprawnych Miłosierdzie Boże w Mikołowie-Borowej Wsi, Caritas Archidiecezji Katowickiej

III miejsce - WTZ w Siedlcach, Caritas Diecezji Siedleckiej

Przyznano również wyróżnienia za zdjęcia, których twórcy wykazali się zmysłem obserwatorskim, ciepłym klimatem i umiejętnością uchwycenia piękna portretowanych bohaterów. Otrzymały je WTZ w Spytkowicach, Bielicach i Lubiatowie.

Laureaci konkursu zaproszeni są na uroczyste wręczenie nagród 26 czerwca 2018r. (zwycięskie zespoły zostaną o szczegółach poinformowani telefonicznie).

Natomiast wyróżnione WTZ otrzymają upominki drogą pocztową.

- Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w I edycji konkursu - mówi Małgorzata Oszmiańska. -  Mamy nadzieję, że za rok znów spróbujemy naszych sił w jeszcze większym gronie uczestników.

- Gorące podziękowania należą się tym, bez których przedsięwzięcie to nie mogłoby się odbyć. Za wielkie serce i szczególną troskę o tak wielkie dzieło, jakim są warsztaty dla osób niepełnosprawnych, staropolskie Bóg zapłać dla: ks. Marcina Iżyckiego - dyrektora Caritas Polska, ks. Tomasza Rody - dyrektora CDKK, Dariusza Majorka - dyrektora Pomorskiego Oddziału Pfron w Gdańsku, Zdzisława Kołodziejskiego - starosty powiatu słupskiego, Leszka Kulińskiego - wójta gminy Kobylnica.

- Za szczególną współpracę i życzliwość, która wypływa z prawdziwej troski o drugiego człowieka, pragnę podziękować również pani Justynie Sosnowskiej z Caritas Polska i panu Karolowi Kotusiewiczowi, specjaliście  ds. wizerunku w Gminie Kobylnica - dodała Małgorzata Oszmiańska.

 

więcej...

07.06.2018

Drugi koszalinianin w oknie życia

okno.jpg

A właściwie koszalinianka. Trafiła do okna życia Caritas prowadzonego przez Dom Samotnej Matki 2 czerwca o 18.43. Na alarm wzbudzony otwarciem okna przez osobę, która pozostawiła w nim dziecko, zareagowała pracownica DSM Agnieszka Jokiel.

 

- Poszłam do okna i zobaczyłam leżącą w nim dziewczynkę. Widać było, że dopiero co się urodziła. Owinięta była pępowiną. Zgodnie z procedurami, natychmiast zadzwoniłyśmy po pogotowie i policję. Dziecko zostało już od nas odebrane - powiedziała A. Jokiel. - Jesteśmy w domu bardzo poruszone. Ja szczególnie, ponieważ to mój pierwszy dzień pracy tutaj.

Dziewczynka prócz standardowych procedur zachowanych przez opiekunki,

otrzymała też to, co każdemu dziecku najbardziej potrzebne: wyrazy miłości. - Powiedziałam jej wiele razy, że ją kocham, że jest chciana i potrzebna. Ona tego nie rozumie, ale jestem przekonana, że jakoś to do niej dociera - mówi s. Barbara Wilkowska ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej, kierowniczka DSM.

- Po raz kolejny okazuje się, że okno jest potrzebne. To przestrzeń ratująca życie. Pamiętajmy, że kobieta, która zostawiła swoje dziecko, ma ciągle możliwość odzyskania go. Modlimy się za tę mamę, żeby w swoim dramacie mogła zreflektować się i przyjąć dziecko - mówi ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

To już drugie dziecko w koszalińskim oknie życia. Pierwszym był chłopczyk znaleziony tam  3 stycznia 2016 roku.

 

więcej...

06.06.2018

Wycieczka przedszkolaków do biblioteki

10.05.18r-3.jpg

10.05.2018r. dzieci z grupy Pszczółki odwiedziły Publiczną Bibliotekę im. Pantaleona Szumana w Pile. Maluchy dowiedziały się jak należy zachowywać się w bibliotece, jak należy obchodzić się z książką oraz dlaczego warto czytać. Wysłuchały też krótkiego opowiadania z morałem oraz wykonały pracę plastyczną. 

 

więcej...

06.06.2018

Wycieczka do Parku na Wyspie

02.05.18r-3.jpg

Dnia 02.05.2018 r. dzieci z grupy Aniołki, Pszczółki, Sówki, Misie, Motyle z Niepublicznego Przedszkola Caritas nr 1 w Pile skorzystały z pięknej słonecznej pogody i wybrały się na wycieczkę do pobliskiego parku. Spacerując alejkami podziwiały kwitnące kolorowe kwiaty i słuchały śpiewu ptaków. Szczególną atrakcją dla dzieci był duży plac zabaw, gdzie spędziły najwięcej czasu. Pod koniec wyprawy zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie przy fontannie.

więcej...

29.05.2018

Ostrowiec - idealne miejsce na ...

mae_3.jpgSzukasz przyjemnego miejsca do wypoczynku z rodziną i przyjaciółmi? Miejsca, w którym zamiast miejskiego gwaru słychać śpiew ptaków i szum leśnych drzew? Miejsca, w którym dominuje czyste powietrze, cisza i spokój? Zapraszamy do nas!

Na terenie Ośrodka w Ostrowcu k. Wałcza mamy:

 • strzeżoną plażę z pomostem
 • kajaki i rowery wodne
 • boisko do piłki nożnej
 • boisko do piłki siatkowej
 • tenis stołowy
 • plac zabaw dla dzieci

 

więcej...

Kontakt:

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej
ul. bpa Cz. Domina 8, 75-061 Koszalin

tel. +48 94 342 36 90, fax +48 94 346 21 75
e-mail: sekretariat.koszalin@caritas.pl
© Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Wykonanie: strony internetowe słupsk
Wspierają nas:
 • 1.png
 • 2.png
 • 3.png
 • 4.png
 • 5.png
 • 6.png
 • 7.png
 • 8.png
 • PKO_FND_LOGO_RGB.jpg
 • port.png
 • selgros.png
 • logo-kulczyk.jpg