15.06.2018

Z Grodna do Kołobrzegu

IMG_9040.JPG

4 czerwca , 47 dzieci z parafii pw. Najświętszego Odkupiciela w Grodnie przybyło na 2 tygodnie do kołobrzeskiego ośrodka Caritas pw. Aniołów Stróżów. To już kolejna wizyta polonijnych dzieci w diecezjalnych ośrodkach Caritas.

Kolonia dofinansowana jest przez Kancelarię Senatu w ramach zadania publicznego opieki nad Polonią i Polakami za granicą.

 

więcej...

13.06.2018

Nietypowy Dzień Dziecka

c3.jpg

Dzień Dziecka to ważne wydarzenie dla podopiecznych Caritas. A ponieważ dzieci spędziły go nietypowo, prezentem były nietypowe zdarzenia - możliwość plecenia warkoczyków… czy bycia zakutym w kajdanki.

 

8 czerwca podopieczni koszalińskiej Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej Caritas świętowali swój dzień na nauce i zabawie.

Pierwszą niespodzianką było spotkanie z policjantką. Sierż. Maria Czajkowska opowiedziała im o bezpiecznym zachowaniu podczas letniego wypoczynku. Dla wielu z nich, którzy spędzą wakacje pod znakiem Caritas, były to pouczające informacje.

Dla dzieci była to zarazem możliwość przyjrzenia się z bliska umundurowaniu i policyjnym akcesoriom. - Super, że przyszła pani policjantka. Mogłem założyć sobie kajdanki - cieszył się jeden z chłopców.

Dzień Dziecka był także okazją do wspólnego spędzenia czasu na zabawach, przy grach planszowych oraz w… salonie urody.

- Bardzo podobała mi się zabawa z różnymi stacjami. Grałam w gry planszowe, robiłam breloczki z żyłek. Fajnie, że dziewczyny robiły warkocze i malowały twarze. A w kąciku artystycznym można było rysować - opisała świętowanie w świetlicy jedna z dziewcząt.

Tego dnia odbyło się również ogłoszenie wyników konkursu plastycznego pt. ,,Bezpieczne wakacje”. Zwycięzcą, który pokonał 96 uczestników - i otrzymał nagrodę (smartwatch i powerbank) z rąk funkcjonariuszki policji - jest uczennica szkoły podstawowej nr 10 w Koszalinie.

Prócz radości z otrzymanych podarków, maluchy świętowały swoje święto także przy stole - przy wytrawnym i słodkim poczęstunku.

 

więcej...

11.06.2018

CZY MASZ...?

CzyMasz.jpg

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej wychodzi z nową inicjatywą dla wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas. Rozpoczynamy projekt Caritas Young dla uczniów z Szkolnych Kół Caritas, którzy ukończyli 14 rok życia. Zapraszamy opiekunów SKC do wydelegowania dwóch bądź jednej osoby na wakacyjny obóz „Czy masz…?”, który odbędzie się w Drohiczynie od 29 lipca i potrwa do 4 sierpnia 2018 roku. Młodzi podczas obozu będą mieli warsztaty, zabawę oraz szkolenie w kierunku cech liderskich, co umożliwi im dalsze prowadzenie grupy z jeszcze większą inicjatywą pomocy potrzebującym. Zaś w ciągu roku szkolnego będą brać udział w różnego rodzaju zadaniach. Najbardziej zaangażowane SKC wyjedzie do Rzymu na spotkanie z Papieżem Franciszkiem. Obóz jest bezpłatny, a zapisy przyjmujemy do 19 czerwca br. Regulamin w załączniku. Ilość miejsc 1. edycji obozu ograniczona. Więcej informacji można uzyskać mailowo: pkazmierczak@caritas.pl bądź telefonicznie (94 342 36 90).

REGULAMIN-PROJEKTU.docx

więcej...

11.06.2018

III Festyn Rodzinny w Centrum Kryzysowym dla Kobiet i Kobiet z Dziećmi

DSC_0979.JPG

Centrum Kryzysowe Caritas dla Kobiet i Kobiet z dziećmi po raz trzeci otworzyło swoje bramy i zaprosiło znajomych oraz sąsiadów na Festyn Rodzinny. 

3 czerwca, na gości i domowników, czekały liczne atrakcje: można było zasięgnąć porad manikiurzystka, obejrzeć pokaz Capoeiry, uczestniczyć w zabawach ruchowych, plastycznych i tanecznych oraz w instruktażu obsługi sprzętu strażackiego. Na dziedzińcu placówki stanęła mobilna pracownia lodów „Kropek”, można było skosztować wypieków mieszkanek i potraw z grilla.

Festyn był także okazją do nagrodzenia zwycięzców w konkursie plastycznym „Portret mojej mamy” skierowanym do najmłodszych uczniów znajdujących się w pobliżu szkół podstawowych. Ze względu na dużą ilość nadesłanych prac jury przyznało po dwa I, II i III miejsca oraz wyróżnienia. Nagrodami były karnety na mecze AZS Koszalin, piłkarzyki, puzzle oraz książki.

 

więcej...

07.06.2018

Przygotowują obóz "Go4Peace"

CDKK.JPG

W Koszalinie na przełomie maja i czerwca przez trzy dni gościła ekipa „Go4Peace” - międzynarodowego projektu gromadzącego młodych Europejczyków wokół idei braterstwa i pokoju. Celem spotkania było ustalenie zasad tegorocznego letniego obozu w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Do Koszalina przyjechał inicjator „Go4Peace” ks. Meinolf Wacker z archidiecezji Paderborn oraz wolontariuszka Amelia.

 

- Delegacja z Niemiec pomaga nam w organizacji „Go4Peace” w Koszalinie - powiedział Mateusz Kaczmarek z Caritas diecezji. - Przez kilka dni ustalaliśmy harmonogram spotkania, a także zaangażowanie młodych wolontariuszy m.in. na rzecz placówek Caritas.

Podczas 10-dniowego pobytu młodych z różnych krajów w Koszalinie, który rozpocznie się 10 sierpnia, 5 dni będzie poświęconych warsztatom w różnych instytucjach i wśród ludzi potrzebujących. Z 34 takich warsztatów cztery będą skierowane do podopiecznych Caritas.

- Młodzi spędzą jeden dzień w Domu Samotnej Matki, by poznać ten dom i spędzić czas z jego mieszkańcami - wyjaśnia Paulina Kaźmierczak z CDKK. - Na 5 dni wolontariusze trafią do koszalińskiej świetlicy Caritas dla dzieci, gdzie będą trwały półkolonie. Pomogą także wyremontować dom ubogiej rodzinie oraz przeprowadzą wymianę i montaż umeblowania w Centrum Kryzysowym dla Kobiet.

- Jesteśmy pełni zapału do pracy, dobrej energii oraz przekonani, że we wszystkim, co robimy, widoczne jest dzieło Pana Boga - podsumował wizytę gości z Niemiec Mateusz Kaczmarek.

 

więcej...

Kontakt:

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej
ul. bpa Cz. Domina 8, 75-061 Koszalin

tel. +48 94 342 36 90, fax +48 94 346 21 75
e-mail: sekretariat.koszalin@caritas.pl
© Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Wykonanie: strony internetowe słupsk
Wspierają nas:
 • 1.png
 • 2.png
 • 3.png
 • 4.png
 • 5.png
 • 6.png
 • 7.png
 • 8.png
 • PKO_FND_LOGO_RGB.jpg
 • port.png
 • selgros.png
 • logo-kulczyk.jpg