06.04.2018

Oświadczenie

Caritas_DIECEZJI_KOSZALISKO-KOOBRZESKIEJ_logo.png

W dniu 06 kwietnia 2018r. na konto Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej wpłynęła kwota 34 162,85 PLN. przekazana przez posła Pawła Szefernakera. Pieniądze te w całości zostaną przeznaczone na rzecz prowadzonego przez nas Hospicjum im. Bpa Czesława Domina w Darłowie. Instytucja ta od lat opiekuje się osobami terminalnie chorymi, które w naszej placówce otrzymują fachową pomoc lekarską, psychologiczną i duchową. Darłowskie hospicjum służy całej społeczności lokalnej, przez którą jest pozytywnie postrzegane. Otrzymuje pomoc od osób reprezentujących różne poglądy. Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy.

Ks. Tomasz Roda, Dyrektor Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej.

więcej...

06.04.2018

Tydzień Miłosierdzia

TydzMill.jpg
Tydzień Miłosierdzia
jest szczególnym czasem głoszenia, świadczenia i propagowania miłosierdzia.
W II Niedzielę Wielkanocną przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Jest to patronalne święto Parafialnych Zespołów Caritas. Zachęcamy wszystkie zespoły do uroczystego i duchowego przeżycia patronalnego święta, poprzez animowanie niedzielnej Eucharystii oraz do zbiórki ofiar do puszek podczas niedzielnych mszy, które zostaną spożytkowane dla najbardziej potrzebujących w parafii.

więcej...

06.04.2018

Pola Nadziei

pola-nadziei1.jpg
Akcja Pola Nadziei każdego roku czynnie organizowana jest przez Dom Hospicyjno - Opiekuńczy Caritas im. Bpa Czesława Domina w Darłowie.
W tym roku odbywać będzie się 15 kwietnia. Celem tej ogólnopolskiej kampanii jest uwrażliwienie społeczeństwa na cierpienie ludzi nieuleczalnie chorych przebywających w hospicjach. Pola Nadziei świętujemy wiosną, kiedy przyroda budzi się do życia, a wraz z nią rozkwitają nasze nadzieje na lepsze jutro. Uniwersalnym symbolem kampanii są żonkile.

więcej...

05.04.2018

Okno życia w Szczecinku

oknozycia1.jpg

15 kwietnia 2018 r. o godzinie 16:00 odbędzie się otwarcie i poświęcenie przez Biskupa Edwarda Dajczaka, Okna Życia Caritas w Szczecinku.

więcej...

03.04.2018

140 osób na Śniadaniu Wielkanocnym

IMG_3518.JPG

W koszalińskim Domu Miłosierdzia Wielkanoc świętowało 140 osób. Goście wzięli udział we Mszy św. a potem zasiedli do wielkanocnego śniadania razem z pasterzem diecezji bp. Edwardem Dajczakiem.

To już tradycja, że poranek wielkanocny jednoczy przy świątecznym stole ludzi ubogich, bezdomnych i samotnych z Koszalina oraz tych, którzy chcą im towarzyszyć - bp. Dajczaka, ks. Tomasza Rodę, dyrektora Caritas oraz gospodarzy miejsca - ekipę i przyjaciół Domu Miłosierdzia z ks. Radosławem Siwińskim na czele.

Wielkanocne spotkanie rozpoczęła poranną Mszą św. w kaplicy domu. Następnie wszyscy zostali zaproszeni do elegancko zastawionych stołów, ponieważ, jak podkreśla biskup, ważna jest sama forma przyjęcia Gości - w Domu Miłosierdzia zostali podjęci jak w restauracji: przy kilkuosobowych stołach, na których stanęły potrawy własnej roboty: staropolski żurek, mięsne pieczenie oraz chleb z niedawno otwartej piekarni Bożego Miłosierdzia

więcej...

Kontakt:

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej
ul. bpa Cz. Domina 8, 75-061 Koszalin

tel. +48 94 342 36 90, fax +48 94 346 21 75
e-mail: sekretariat.koszalin@caritas.pl
© Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Wykonanie: strony internetowe słupsk
Wspierają nas:
 • 1.png
 • 2.png
 • 3.png
 • 4.png
 • 5.png
 • 6.png
 • 7.png
 • 8.png
 • PKO_FND_LOGO_RGB.jpg
 • port.png
 • selgros.png