15.05.2015

Razem Bezpieczniej

SAMO_DRZEWKO_600.jpgCaritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej po raz trzeci przystąpiła do realizacji Projektu z Fundacją Dbam o Zdrowie. Projekt Razem Bezpieczniej realizowany jest od 15.05.2015r. do dnia 30.04.2016r. poprzez udzielenie wsparcia Beneficjentom na zakup leków i materiałów medycznych niezbędnych do rozpoczęcia lub kontynuowania leczenia.

Celami Projektu jest niwelowanie barier w dostępie do leków poprzez zapewnienie Beneficjentom Projektu zaopatrzenia w leki oraz materiały medyczne
w sytuacji i czasie, gdy są one konieczne do rozpoczęcia lub kontynuowania leczenia oraz uświadomienie problemu społecznego, jakim są bariery w dostępie do leków oraz wspieranie organizacji działających w sektorze ochrony zdrowia i pomocy społecznej.

W Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej Projekt będzie realizowany za pośrednictwem Caritas Parafii, które złożyły wniosek na zakup leków.

Beneficjentami Projektu są podopieczni Caritas Parafii oraz podopieczni Centrum Charytatywnego Św. Jadwigi działającego w Centrali Caritas.

Koordynatorem Projektu jest Agnieszka Filipczuk tel. 94 342 36 90.

Projekt Razem Bezpieczniej jest laureatem IV edycji Konkursu Grantowego RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!, zorganizowanego i dofinansowanego przez Fundację Dbam o Zdrowie. Więcej na temat Konkursu: fundacja.doz.pl/projekty/granty.

dwa_loga_kopia_600.jpg