21.10.2015

Żonkile czekają. Z nadzieją

IMG_001.JPG19 października 2015r. wolontariusze ze Szkolne Koła Caritas przy Szkole Podstawowej w Boninie sadzili żonkile, tworząc w ten sposób małe „Pole Nadziei”.
- Uczniowie biorąc udział w ogólnopolskiej kampanii solidaryzują się z cierpiącymi - wyjaśnia Sylwia Bukowska, opiekunka SKC. Nauczycielka cieszy się ze współpracy z radą osiedla, która użyczyła miejsce pod uprawę przy krzyżu w centrum osiedla. Akcję wsparło także Hospicjum im. M. Kolbego w Koszalinie, które będzie beneficjentem wiosennej zbiórki charytatywnej.

- Obserwuję akcję "Żonkil" i widzę, że co roku duża liczba osób daje datki na hospicjum - powiedziała Ewa Trojanowska, przewodnicząca rady osiedla. - Pola Nadziei to ciągłe przypominanie o potrzebach osób korzystających z najlepszych warunków i opieki w ciężkich stanach swojego zdrowia. Jestem dumna z faktu, że Bonin również ma swoje Pole Nadziei.
Mimo dżdżystej pogody uczniowie stanęli do prac polowych i zasadzili cebulki. - Wiosną zerwiemy żonkile i rozdamy je ludziom, którzy w zamian wrzucą pieniążki do puszki na potrzeby Hospicjum - wyjaśnia wolontariuszka Caritas Aleksandra Marczak.
- To Pole Nadziei to nasz mały uczynek, który będzie wielkim darem dla pensjonariuszy Hospicjum - powiedziała wolontariuszka Eryka Mendyk. - Za zebrane pieniądze pracownicy Hospicjum kupią to, co będzie tym ludziom potrzebne - dodaje Natalia Romańska.
Dzieło wspiera proboszcz parafii pw. Trójcy Świętej w Kretominie ks. Andrzej Olejnik. - Życie to najcenniejszy dar i zarazem skarb od Boga. Ten Boży dar mamy szanować, chronić i realizować w miłości. A miłość niesie ze sobą zawsze nadzieję - powiedział ks. Olejnik. - Dzieło, jakim są Pola Nadziei, uczy i przypomina o darze życia, szczególnie wtedy, gdy jest naznaczone chorobą i cierpieniem, i gdy tak ważna jest wówczas nadzieja.

Tekst: Katarzyna Matejek
Zdjęcia: Sylwia Bukowska