Nagrodzono laureatów konkursu wielkanocnego

DPP_7304.JPG

W Koszalinie 25 kwietnia podsumowano konkurs wielkanocny dla najmłodszych uchodźców z Ukrainy rozpisany przez Centrum Wsparcia Integracji działającym przy Caritas. Wzięło w nim udział 26 dzieci i młodzieży. Prace plastyczne wymagały poznania tradycji polskiej Wielkanocy i związanego z tym słownictwa. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody: laptop, smartfon, słuchawki, rower.

– Chcieliśmy pokazać dzieciom z Ukrainy, że nasze zwyczaje wielkanocne są podobne, zarówno jeśli chodzi o symbole świąt jak i potrawy – powiedział Grzegorz Czerpak z Centrum Wsparcia Integracji.

– Realizujemy liczne inicjatywy dla uchodźców z Ukrainy i ich dzieci, między innymi po to, by zniwelować ich traumatyczne przeżycia ostatnich miesięcy, a także pomóc im dostrzec, że bez względu na sytuację są wartościowymi i twórczymi członkami społeczności – powiedział ks. Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezjalnej. – Poprzez promocję takich wartości jak życie, zmartwychwstanie, pomagamy im przeciwstawiać się traumie wojennej obecnej w życiu tych rodzin, a także pokazujemy, że przed każdym człowiekiem jest możliwość rozwoju, radości z realizacji talentów.