13.06.2022

Mecz o pokój po raz drugi

IMG_6963.jpg

W Koszalinie zagrano drugi mecz z cyklu "Gramy o pokój" pomiędzy młodzieżą z Polski i Ukrainy. Pierwszy odbył się w lutym na II LO w Koszalinie z wynikiem 6:2 dla Ukrainy.  W lutowym meczu zmagali się ze sobą młodzi koszalinianie z klubu KKPN "Bałtyk Koszalin" i uczniowie  SP 3 – Ukraińcy wsparci przez Polaków.

Tym razem do rozgrywki stanęli tylko uczniowie szkoły podzieleni na drużyny narodowe. 10 czerwca na boisku orlik w Koszalinie Polacy pokonali szkolnych kolegów z Ukrainy wynikiem 7:4. Zwycięska drużyna otrzymała puchar, a każdy z zawodników medal, piłkę i pełne słodyczy "Pudełko szczęścia".

Mecz był inicjatywą Centrum Wsparcia Integracji przy współpracy Szkolnego Koła Caritas działającego przy SP 3. Młodych piłkarzy przygotował do meczu trener Maciej Szewczyk, a sędziował Sebastian Tałataj.

– Mecz był niezwykle zacięty, zawodnicy obydwu drużyn dawali z siebie wszystko – chwali polskich i ukraińskich podopiecznych Anna Zajączkowska-Żyszkiewicz, nauczycielka i opiekunka koła.

Mecz odbył się dzięki współpracy z Radą Osiedla Unii Europejskiej, która udostępniła nam boisko oraz okoliczne tereny do przeprowadzenia całego wydarzenia, dziękujemy!