Infolinia Caritas Zostań wolontariuszem Pomoc dla Ukrainy Koordynatorzy lokalni Aktualności
08.04.2022

Śniadania wielkanocne Caritas

DPP_5081.JPGW Koszalinie śniadanie wielkanocne odbędzie się w Niedzielę Wielkanocną 17 kwietnia na dziedzińcu Domu Miłosierdzia Bożego. Rozpocznie się o godz. 8 Mszą św. sprawowaną pod przewodnictwem bp. Zbigniewa Zielińskiego w nowym namiocie służącym za jadłodajnię. Po Mszy św. odbędzie się w tym miejscu śniadanie. Współorganizatorem wydarzenia jest Caritas diecezji.

więcej...

07.04.2022

Konkurs plastyczno-językowy z okazji świąt wielkanocnych

Konkuts wielkanocny.jpg

Zapraszamy wszystkie dzieci cudzoziemskie do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-językowym z okazji świąt wielkanocnych.

więcej...

29.03.2022

SKC w Słupsku nie próżnuje

DPP_7022.JPGWolontariusze Caritas z ZS Agrotechnicznych w Słupsku oraz młodzież z KSM przy parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego przeprowadzili w kilku marketach miasta zbiórkę żywności "Tak! Pomagam". Zrealizowana w ostatni weekend marca zbiórka jest drugą taką akcją istniejącego od września 2019 r. Szkolnego Koła Caritas.

więcej...

21.03.2022

Paczka dla Ukrainy

Paczka dla Ukrainy - grafika.pngJednym ze sposobów pomocy uchodźcom na przejściach granicznych bądź Ukraińcom, którzy już przybyli do naszej diecezji i potrzebują podstawowych środków do życia jest włączenie się w akcję Caritas  pn. "Paczka dla Ukrainy". Polega ona na przygotowaniu paczki przez darczyńców indywidualnych, wspólnoty parafialne, Szkolne Koła Caritas.

więcej...

21.03.2022

Zanurzeni w Miłości 2.0

DPP_7014[1].JPG

Caritas diecezjalna wraz z Fundacją SMS z Nieba zainicjowały nową odsłonę akcji charytatywnej Zanurzeni w Miłości. Tym razem celem zbiórki są nie respiratory dla szpitali, ale specjalistyczny sprzęt medyczny pomocny w leczeniu poszkodowanych przebywających w szpitalu w Tarnopolu, do którego trafia wielu rannych i poszkodowanych w wojnie na Ukrainie.

więcej...

20.03.2022

Rekolekcje dla wolontariuszy PZC

ko12s02_pzc[1].JPG

W rekolekcjach, które odbyły się 18–20 marca w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie wzięło udział ok. 60 osób. Nauczanie pt. "Idźcie w pokoju Chrystusa" odnoszące się do daru pokoju w kontekście eucharystycznego rozesłania poprowadził ksiądz dr Radosław Mazur, wykładowca koszalińskiego Wyższego Seminarium Duchownego i Instytutu Teologicznego. 

więcej...

08.03.2022

Dzień Kobiet w Centrum Kryzysowym

DPP_6991[1].JPG

7 i 8 marca w Centrum Kryzysowym dla Kobiet Caritas w Koszalinie odbyły się spotkania z okazji Dnia Kobiet: placówkę odwiedziły fryzjerka i makijażystka, które zaproponowały mieszkankom upiększającą metamorfozę w swoich salonach; nazajutrz podopieczne centrum spotkały się w porze kawy, by porozmawiać o sile kobiecości.

więcej...

05.03.2022

Bus i trzy tiry. Tyle darów dla Ukrainy

Tir.jpgW nocy z piątku na sobotę bus Caritas wyruszył z Koszalina do punktów granicznych w Dorohusku oraz Hrebennem. Tam Caritas diecezjalna prowadzi obsługę uchodźców w namiotach, m.in. przy dystrybucji posiłków, segregacji darów.

więcej...

Kontakt:

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej
ul. bpa Cz. Domina 8, 75-061 Koszalin

tel. +48 94 342 36 90
e-mail: sekretariat.koszalin@caritas.pl
© Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Wykonanie: strony internetowe słupsk
Wspierają nas:
 • 1.png
 • 2.png
 • 3.png
 • 4.png
 • 5.png
 • 6.png
 • 7.png
 • 8.png
 • PKO_FND_LOGO_RGB.jpg
 • port.png
 • selgros.png
 • logo-kulczyk.jpg