Infolinia Caritas Zostań wolontariuszem Pomoc dla Ukrainy Koordynatorzy lokalni Aktualności
17.02.2023

Ferie w Koszalinie dla Ukraińców

Centrum Migranta i Uchodźcy Caritas w Koszalinie zaprosiło dzieci z Ukrainy na cykl zajęć w ferie zimowe. Kilkugodzinne spotkania odbywają się trzy razy w tygodniu w domu parafialnym katedry koszalińskiej. Bierze w nich udział 14 dzieci. 

więcej...

16.02.2023

Pączkomaniacy

Centrum Migranta i Uchodźcy działającego w ramach Caritas zaprosiło 15 lutego 10 dzieci do białogardzkiej restauracji "Miętowa" na warsztaty pn. "Pączkomaniacy". Na stole czekały na nie przybory kuchenne i dobrze wyrobione przez kucharza ciasto.

więcej...

14.02.2023

Na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi

W Syrii i w Turcji – krajach, które najbardziej ucierpiały podczas trzęsienia ziemi – trwa akcja poszukiwawczo-ratunkowa. Tysiące osób potrzebują bezpiecznego schronienia i żywności, dlatego w pomoc włączyła się także nasza diecezja. Podajemy numer konta Caritas, na które można dokonywać wpłat:

60 1020 2791 0000 7002 0234 4976

z dopiskiem: trzęsienie ziemi Turcja/Syria

 

więcej...

13.02.2023

Obchody Światowego Dnia Chorego

11 lutego w hospicjum Caritas w Darłowie odbyły się diecezjalne obchody Światowego Dnia Chorego. Mszy św. w kaplicy ośrodka przewodniczył biskup senior Edward Dajczak. Liturgię koncelebrowali dyrektor hospicjum ks. Krzysztof Sendecki, dyrektor Caritas diecezjalnej ks. Łukasz Bikun oraz ks. Andrzej Zaniewski. Obecni byli chorzy wraz z rodzinami, pracownicy, wolontariusze i sympatycy domu, członkowie działającej na jego rzecz Fundacji "Morze Miłości". Podczas Mszy św. biskup i kapłani udzielili wiernym sakramentu namaszczenia chorych.

więcej...

10.02.2023

Bal w nagrodę za piękne działanie w SKC

4 lutego w Połczynie-Zdroju odbył się Karnawałowy Bal Charytatywny na rzecz Szkolnego Koła Caritas działającego przy miejskim Zespole Szkół. Inicjatorami i organizatorami balu byli rodzice wolontariuszy  i opiekunowie SKC. Pod wodzą pani Sylwii i pana Wiesława bawiło się 96 osób. Był to pierwszy taki bal na terenie miasta i parafii.

więcej...

08.02.2023

191.750 zł dla hospicjum w Darłowie

Rekordowe wpływy z XVII Balu Charytatywnego na rzecz hospicjum Caritas w Darłowie zanotowała fundacja Morze Miłości – organizator wydarzenia.

więcej...

06.02.2023

XVII Bal Charytatywny na rzecz hospicjum Caritas

Tegoroczny bal cieszył się rekordową liczbą gości, którzy zdecydowali się wesprzeć finansowo Dom Hospicyjno-Opiekuńczy Caritas im. Bpa Czesława Domina w Darłowie. Na zabawę, która odbyła się 4 lutego w hotelu Amber Port w Darłówku przybyło 200 gości.

więcej...

06.02.2023

Wolontariuszki serwują naleśniki

Dom Samotnej Matki, Centrum Kryzysowe oraz Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom to koszalińskie placówki Caritas, w których wolontariuszki Europejskiego Korpusu Solidarności próbują swoich sił w umiejętności niesienia pomocy, czerpią z doświadczenia osób tam pracujących oraz przekazują własne. Obecnie są to Blanca z Hiszpanii, Clara z Belgii, Amandine z Francji i Anastasia z Ukrainy. Dziewczęta przybyły do Koszalina w pierwszych dniach stycznia.

więcej...

Kontakt:

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej
ul. bpa Cz. Domina 8, 75-061 Koszalin

tel. +48 94 342 36 90
e-mail: sekretariat.koszalin@caritas.pl
© Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Wykonanie: strony internetowe słupsk
Wspierają nas:
 • 1.png
 • 2.png
 • 3.png
 • 4.png
 • 5.png
 • 6.png
 • 7.png
 • 8.png
 • PKO_FND_LOGO_RGB.jpg
 • port.png
 • selgros.png
 • logo-kulczyk.jpg