Infolinia Caritas Zostań wolontariuszem Pomoc dla Ukrainy Koordynatorzy lokalni Aktualności
19.05.2022

Przygotowania do Dnia Dziecka w Centrum Kryzysowym w Koszalinie

12345.jpgNiebawem Dzień Dziecka, a dziecko drzemie w każdym z nas. Uczyńmy wspólnie, aby dzieci przebywające w Centrum Kryzysowym Caritas poczuły, że jest to wyjątkowy, radosny i niezapomniany dzień.

więcej...

10.05.2022

Pielgrzymka Osób z Niepełnosprawnościami

1.jpg14 czerwca odbędzie się Pielgrzymka Osób z Niepełnosprawnościami do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu. Gościem specjalnym spotkania będzie wokalistka Monika Kuszyńska.

więcej...

06.05.2022

Podaj rękę Ukrainie – na granicy i w diecezji

IMG_8761.jpg

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej realizuje projekt na rzecz Ukraińców, w ramach którego obejmie opieką zarówno uchodźców z Ukrainy, jak i tych obywateli tego kraju, którzy przebywają na terenie naszej diecezji. Wartość projektu, który potrwa 2 miesiące wynosi 130 tys. złotych.

więcej...

26.04.2022

Nagrodzono laureatów konkursu wielkanocnego

DPP_7304.JPG

W Koszalinie 25 kwietnia podsumowano konkurs wielkanocny dla najmłodszych uchodźców z Ukrainy rozpisany przez Centrum Wsparcia Integracji działającym przy Caritas. Wzięło w nim udział 26 dzieci i młodzieży. Prace plastyczne wymagały poznania tradycji polskiej Wielkanocy i związanego z tym słownictwa. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody: laptop, smartfon, słuchawki, rower.

więcej...

25.04.2022

Dzień Dobra dla samotnych matek

11.jpg

Patronalne święto Caritas przypadające w Niedzielę Miłosierdzia Bożego w tym roku przybrało formę Dnia Dobra, którego głównym beneficjentem jest Dom Samotnej Matki w Koszalinie – jedna z najważniejszych placówek diecezjalnej Caritas, w której obecnie bardzo dużo się dzieje, ale też jej potrzeby materialne bardzo wzrosły. Jak informuje Krystian Linnik z Caritas diecezji, w inicjatywę włączyło się ponadto 14 parafialnych i szkolnych oddziałów Caritas, które przygotowały w swoich miejscowościach kiermasze, parafialne festyny, spotkania dla parafian przy kawie, by zebranymi ofiarami wesprzeć DSM.

więcej...

25.04.2022

Śniadania wielkanocne dla Ukraińców

DPP_7282.JPGW Wielkanoc obchodzoną w obrządku wschodnim w niedzielę 24 kwietnia br. uchodźcy z Ukrainy przebywający w różnych miejscowościach naszej diecezji spotkali się na świętowaniu i modlitwie o pokój.

więcej...

15.04.2022

Wielkanocne śniadania dla Ukraińców

unnamed (1).jpgCaritas diecezjalna we współpracy z Polskim Holdingiem Hotelowym zaprasza Ukraińców zamieszkałych w naszej diecezji na śniadanie wielkanocne w niedzielę 24 kwietnia. To tydzień po rzymskokatolickich obchodach Wielkanocy (co przypadnie w Niedzielę Miłosierdzia), a wynika to z faktu, że w tym roku Kościoły obrządku wschodniego właśnie 24 kwietnia świętują Zmartwychwstanie Chrystusa. Większość uchodźców to prawosławni lub grekokatolicy, stąd wybór drugiego z tych terminów na świąteczne śniadanie.

więcej...

13.04.2022

250 kartonów wypełnionych po brzegi

20220407_113406.jpg"Paczkę dla Ukrainy" przygotowało już 250 osób lub grup. Kolejne kartony czekają na wypełnienie produktami. Ideą akcji jest tworzenie gotowej paczki przez polskie rodziny, wspólnoty parafialne, szkolne i parafialne Caritasy dla rodzin na Ukrainie bądź przekazywane uchodźcom z Ukrainy mieszkającym w Polsce, którzy nie posiadają środków do życia. Kartony przygotowane przez darczyńców z diecezji wypełnione po brzegi żywnością, produktami dla dzieci, artykułami chemicznymi i kosmetycznymi już czekają na transport na Ukrainę.

więcej...

Kontakt:

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej
ul. bpa Cz. Domina 8, 75-061 Koszalin

tel. +48 94 342 36 90
e-mail: sekretariat.koszalin@caritas.pl
© Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Wykonanie: strony internetowe słupsk
Wspierają nas:
 • 1.png
 • 2.png
 • 3.png
 • 4.png
 • 5.png
 • 6.png
 • 7.png
 • 8.png
 • PKO_FND_LOGO_RGB.jpg
 • port.png
 • selgros.png
 • logo-kulczyk.jpg