Infolinia Caritas Zostań wolontariuszem Pomoc dla Ukrainy Koordynatorzy lokalni Aktualności
12.08.2022

Tornister – akcja z potencjałem

IMG_7405.jpgCaritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej realizuje kolejną edycję akcji "Tornister pełen uśmiechów". Akcja polegająca na podarowaniu potrzebującym wsparcia uczniom kompletnych wyprawek szkolnych cieszy się od lat zainteresowaniem darczyńców. Część wyprawek trafi do rodzin, które w danej parafii potrzebują takiego wsparcia, część – do dzieci z Ukrainy przebywające na terenie diecezji.

więcej...

25.07.2022

Wakacje z Centrum Wsparcia Integracji

c2.1.jpgCentrum Wsparcia Integracji Caritas we współpracy z Muzeum w Koszalinie zaprosiło dzieci migrantów i uchodźców wojennych z Ukrainy na wakacyjne spotkania z kulturą – odkrywanie dziejów i tradycji Ziemi Koszalińskiej. Od 4 lipca do 12 sierpnia w muzeum odbywa się cykl zajęć muzealnych, na które składają się spotkania z animatorami kultury, którzy ukazują dzieciom cudzoziemców dzieje Pomorza Środkowego od czasów najdawniej udokumentowanych do chwili obecnej. 

więcej...

04.07.2022

Komunikat

Komunikat - wypożyczalnia.jpg

więcej...

21.06.2022

Zakończenie roku w szkółce sobotniej

DPP_7740.JPGNajmłodsi podopieczni Centrum Wsparcia Integracji Caritas zakończyli 20 czerwca rok nauki w sobotniej szkółce. Dzieci cudzoziemców mieszkających w Koszalinie i okolicach pobierały lekcje języka polskiego w pomieszczeniach parafialnych kościoła św. Wojciecha w Koszalinie. Organizatorem zajęć były CWI i Caritas diecezjalna.

więcej...

17.06.2022

Pielgrzymka Osób z Niepełnosprawnościami

4.jpegPielgrzymi przybyli 14 czerwca do Skrzatusza głównie w grupach zorganizowanych – to podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej, Środowiskowych Domów Samopomocy, Domów Pomocy Społecznej, stowarzyszeń, a także osoby indywidualne. W programie spotkania była modlitwa, śpiew, Msza św., zawierzenie Matce Bożej oraz recital i świadectwo niepełnosprawnej artystki Moniki Kuszyńskiej.

więcej...

13.06.2022

Mecz o pokój po raz drugi

IMG_6963.jpg

W Koszalinie zagrano drugi mecz z cyklu "Gramy o pokój" pomiędzy młodzieżą z Polski i Ukrainy. Pierwszy odbył się w lutym na II LO w Koszalinie z wynikiem 6:2 dla Ukrainy.  W lutowym meczu zmagali się ze sobą młodzi koszalinianie z klubu KKPN "Bałtyk Koszalin" i uczniowie  SP 3 – Ukraińcy wsparci przez Polaków.

 

więcej...

03.06.2022

Dzień Dziecka dla obcokrajowców

PHOTO-2022-06-01-17-19-11.jpg

Centrum Wsparcia Integracji Caritas w Koszalinie zaprosiło 1 czerwca swoich podopiecznych – dzieci obcokrajowców, głównie z rodzin ukraińskich – na przedstawienie „Królewna Dobromiła” w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym.

więcej...

24.05.2022

Nawet co piąty senior bywa głodny. Z pomocą przychodzą Caritas i Fundacja Biedronki

karta2022b.jpg

Rozpoczęła się kolejna edycja programu „Na codzienne zakupy” wspierającego osoby starsze, znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej. W jego ramach potrzebujący seniorzy otrzymują kartę na zakupy do Biedronki.

Z przeprowadzonych badań wynika, że ponad 20 proc. uczestników programu bywa głodna, bo nie stać ich na zakup żywności.  Karta na zakupy pozwala seniorom samodzielnie decydować, których produktów potrzebują najbardziej, a dzięki temu seniorzy mogą się lepiej się odżywiać.

więcej...

Kontakt:

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej
ul. bpa Cz. Domina 8, 75-061 Koszalin

tel. +48 94 342 36 90
e-mail: sekretariat.koszalin@caritas.pl
© Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Wykonanie: strony internetowe słupsk
Wspierają nas:
 • 1.png
 • 2.png
 • 3.png
 • 4.png
 • 5.png
 • 6.png
 • 7.png
 • 8.png
 • PKO_FND_LOGO_RGB.jpg
 • port.png
 • selgros.png
 • logo-kulczyk.jpg