Infolinia Caritas Zostań wolontariuszem Pomoc dla Ukrainy Koordynatorzy lokalni Aktualności
18.10.2022

Nagrody im. kard. nom. Ignacego Jeża

DPP_8451.JPGGala Nagrody im. kard. nom. Ignacego Jeża „Radość płynie z Nadziei” odbyła się 16 października w Filharmonii Koszalińskiej. Poprzedziła ją Msza św. sprawowana w koszalińskiej katedrze w intencji śp. bp. Jeża oraz wszystkich laureatów nagrody.

W tym roku statuetki z wizerunkiem kardynała trafiły do:

Parafialnego Zespołu Caritas działającego w parafii pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Słupsku – za praktyczne odczytywanie i realizację zawartej w Ewangelii rzeczywistości miłosierdzia, która była obecna w życiu patrona nagrody;

więcej...

14.10.2022

Pola Nadziei w darłowskim hospicjum

DPP_8374.JPGSymbolicznym zasadzeniem cebulek żonkili – kwiatów będących symbolem nadziei na nowe życie – darczyńcy, wolontariusze i pracownicy Domu Hospicyjno-Opiekuńczego Caritas im. Bp. Czesława Domina w Darłowie zainaugurowali 8 października akcję charytatywną Pola Nadziei, która swój finał będzie miała wiosną. 

Prace ogrodnicze na rozrastającej się z roku na rok kwietnej rabacie poprzedziła Msza św. w kaplicy domu pod przewodnictwem bp. Edwarda Dajczaka. 

więcej...

12.10.2022

Zapraszamy do nowej edycji programu Skrzydła oraz Skrzydła-podprogram "Dwa Talenty" na rok szkolny 2022/2023 2

obraz skrzydła.jpg

 Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej informuje, że rusza kolejna edycja dedykowanym dzieciom programów „Skrzydła” oraz „Dwa Talenty” na rok szkolny 2022/2023.

Program „Skrzydła”  ma na celu długotrwałe wsparcie dzieci ze szkół podstawowych    i średnich w zaspokajaniu podstawowych potrzeb umożliwiających edukację na odpowiednim poziomie poprzez zakup np. przyborów szkolnych, odzieży codziennej i sportowej, podręczników szkolnych, dojazdy do szkoły, zakwaterowanie oraz wyżywienie w bursie, ubezpieczenie szkolne NNW, korepetycje. Natomiast „Dwa Talenty”  pomóc mają w rozwijaniu talentów poprzez rekompensowanie kosztów związanych m.in. z treningami, wyjazdami związanymi z realizacją pasji, zakupem aparatury naukowej, instrumentów muzycznych czy sprzętu sportowego.

 

więcej...

31.08.2022

Wytchnienie nad Bałtykiem

IMG_20220825_161642.jpgOd czerwca trwają nieodpłatne turnusy wytchnieniowe dla podopiecznych programu Caritas pn. "Region Dobrego Wsparcia".

Uczestnicy zakwaterowani są w dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych i niesamodzielnych mieszkaniu wytchnieniowym przy ośrodku pw. Aniołów Stróżów w Kołobrzegu.

więcej...

29.08.2022

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej ruszyła z nowym projektem wsparcia dla uchodźców.

Razem możemy więcej LOGO ok.pngProjekt ma na celu aktywizację i integrację społeczną cudzoziemców legalnie przebywających w Polsce. Głównym celem jest zidentyfikowanie i niwelowanie trudności i barier, z którymi spotykają się cudzoziemcy w codziennym życiu zarówno w wymiarze indywidualnym, jak i w kontekście funkcjonowania w systemie instytucjonalno-prawnym państwa.  

więcej...

28.08.2022

Festyn charytatywny dla hospicjum

DPP_8132.JPG28 sierpnia odbył się na darłowskim rynku VIII Festyn Charytatywny na rzecz Hospicjum Caritas w Darłowie. Na stoiskach czekały na gości ciepłe potrawy, ciasto, rękodzieło, a także dwa tysiące losów, które wzięły udział w loterii. W tym roku sponsorzy zapewnili tak dużo atrakcyjnych nagród, że kolejka po losy się nie kończyła.

więcej...

19.08.2022

W nowy rok szkolny razem z Caritas

Zdjęcie Para Prezydencka_małe.jpgTradycyjne rozdawanie wyprawek szkolnych, ale także organizacja warsztatów wspierających zdrowie psychiczne i sprawność fizyczną – tegoroczna edycja kampanii Akademia Caritas Dzieciom wychodzi naprzeciw potrzebom najmłodszych z polskich i ukraińskich rodzin.

więcej...

19.08.2022

Wakacje dla najmłodszych z Caritas

298634217_378047887780905_8298180976263018613_n.jpg

Caritas zaprosiła dzieci z Piły, Wałcza i Szczecinka na cykl wakacyjnych zajęć w mieście. Kamienica Rodzinna Caritas w Wałczu promuje w wakacje spotkania z ciekawymi ludźmi i twórczość dziecięcą. W lipcu i sierpniu odbywają się tam różnorodne zajęcia dla najmłodszych. Podczas warsztatów plastycznych dzieci uczyły się konstruować latawce, wykonywać odlewy gipsowe i ozdabiać figurki z drewna. Pretekstem do poznawania zasad zdrowego żywienia były warsztaty kulinarne – dzieci nauczyły się przygotowywać desery i sałatki owocowe.

więcej...

Kontakt:

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej
ul. bpa Cz. Domina 8, 75-061 Koszalin

tel. +48 94 342 36 90
e-mail: sekretariat.koszalin@caritas.pl
© Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Wykonanie: strony internetowe słupsk
Wspierają nas:
 • 1.png
 • 2.png
 • 3.png
 • 4.png
 • 5.png
 • 6.png
 • 7.png
 • 8.png
 • PKO_FND_LOGO_RGB.jpg
 • port.png
 • selgros.png
 • logo-kulczyk.jpg