Infolinia Caritas Zostań wolontariuszem Pomoc dla Ukrainy Koordynatorzy lokalni Aktualności
17.03.2023

Potrzebna jest współpraca służb pomocowych

W Koszalinie odbyło się seminarium nt. kompleksowego wsparcia osób pokrzywdzonych przestępstwem.  

„Pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwem oraz ochrona ofiar przestępczości domowej” to tytuł seminarium, które Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej zorganizowała 17 marca w Delegaturze Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Koszalinie. W seminarium wzięli udział przedstawiciele samorządów, służb mundurowych, oświaty, organizacji samorządowych i pomocy rodzinie, a także sędziowie i prokuratorzy. 

 

więcej...

16.03.2023

Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas

W dniach 17-18 marca Caritas przeprowadza charytatywną akcję "Tak. Pomagam!".  Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas to akcja, w ramach której klienci sklepów mogą wesprzeć potrzebujących na święta zostawiając produkty w wystawionych w tym celu koszach opatrzonych logo akcji.

więcej...

16.03.2023

Caritas nominowana do Lidera Sukcesu

Starosta Pilski uchwałą zarządu powiatu nominował Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej do nagrody Lidera Sukcesu 2022 za działalność charytatywno-opiekuńczą w powiecie pilskim.

więcej...

15.03.2023

Msza w rocznicę śmierci bp Domina

W 27. rocznicę śmierci śp. bp Czesława Domina Mszy św. w koszalińskiej katedrze przewodniczył bp Zbigniew Zieliński. Składając cześć śp. pasterzowi diecezji, który zainicjował wiele dzieł miłosierdzia funkcjonujących do dzisiaj.

więcej...

15.03.2023

Nowe punkty Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom

Do tej pory punkty Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom działały w Koszalinie, Szczecinku i Białogardzie. W najbliższych dniach ruszają kolejne placówki Caritas, w których migranci i uchodźcy będą mogli uzyskać różnorodną pomoc związaną z zamieszkaniem i zatrudnieniem w naszym regionie. 

więcej...

07.03.2023

Rekolekcje Wielkopostne dla PZC

Zapraszamy członków Parafialnych Zespołów Caritas na  rekolekcje wielkopostne, które odbędą się w dniach 24-26.03.2023 r. w Ośrodku Aniołów Stróżów w Kołobrzegu, ul. Aniołów Stróżów 1. Rekolekcje pod hasłem "W ramionach Ojca" poprowadzi ks. Rafał Kowalski.

Zapisy prowadzone są mailowo: sekretariat.koszalin@caritas.pl lub telefonicznie 508 930 320.

więcej...

02.03.2023

"Włącz się - rachunek Wielkopostny"

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej serdecznie zaprasza wszystkich członków oraz opiekunów Szkolnych Kół Caritas do wspólnego przeżywania Wielkiego Postu. Tegoroczna akcja „Włącz się- rachunek wielkopostny” na celu ma poświęcenie swojego wolnego czasu osobom starszym, niesamodzielnym, chorym.  Caritas zachęca, by w czasie Wielkiego Postu młodzi podjęli umartwienie – a czas, który poświęcają np. na gry komputerowe, spożytkowali  na spotkania z osobami samotnymi.

„Nie wystarczy dawać temu, kto prosi; trzeba dawać temu, kto potrzebuje”

(bł. Karol de Foucauld)

 

więcej...

01.03.2023

SKC pomaga uwolnić się od narcyzmu

Wielkopostne Spotkanie Młodych w Miastku stało się okazją do zaproponowania młodzieży zaangażowania się w wolontariat Caritas.

więcej...

Kontakt:

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej
ul. bpa Cz. Domina 8, 75-061 Koszalin

tel. +48 94 342 36 90
e-mail: sekretariat.koszalin@caritas.pl
© Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Wykonanie: strony internetowe słupsk
Wspierają nas:
 • 1.png
 • 2.png
 • 3.png
 • 4.png
 • 5.png
 • 6.png
 • 7.png
 • 8.png
 • PKO_FND_LOGO_RGB.jpg
 • port.png
 • selgros.png
 • logo-kulczyk.jpg