Infolinia Caritas Zostań wolontariuszem Pomoc dla Ukrainy Koordynatorzy lokalni Aktualności
17.04.2023

Poznawanie walorów Wałcza i okolic

W sobotę 15 kwietnia Caritas zaprosiła chętnych do swojego ośrodka w Ostrowcu koło Wałcza na imprezę edukacyjną pn. "Bliżej natury – poznawanie walorów turystycznych i przyrodniczych regionu"..

więcej...

17.04.2023

Śniadanie wielkanocne dla uchodźców

Caritas diecezji współorganizowała  śniadanie wielkanocne w cerkwi greckokatolickiej w Koszalinie. 16 kwietnia wraz z około setką grekokatolików wzięli w nim udział bp Krzysztof Zadarko, delegat KEP ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek wraz z ks. Łukaszem Bikunem, dyrektorem Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. 

więcej...

13.04.2023

Dzień Dobra, a nawet dłużej

Przypadający w sobotę 22 kwietnia Dzień Dobra – zainicjowany przez Caritas Polska w 2022 roku – to radosne święto pomagania i wyjątkowy czas dla wolontariuszy i wszystkich, którzy uczestniczą w dziełach miłosierdzia Caritas. W całej Polsce odbędą się w tym czasie różne wydarzenia charytatywne i integracyjne.

więcej...

11.04.2023

Świątecznie w Słupsku

160 ubogich, bezdomnych i samotnych zasiadło do zastawionych tradycyjnym jadłem stołów w Słupsku.

Posiłek świąteczny dla ubogich, bezdomnych i samotnych Słupska odbył się 6 kwietnia w  Zespole Szkół Mechanicznych i Logistycznych.

więcej...

06.04.2023

Komunikat

więcej...

03.04.2023

Do Trzciańca, Gródka i na front

Ekipa Caritas diecezji wybrała się z transportem humanitarnym do obwodu lwowskiego.

W pierwszych dniach kwietnia do parafii w Trzciańcu oraz do domu zakonnego sióstr pallotynek w Gródku dotarły dary od naszych diecezjan: żywność, leki, środki czystości, materiały opatrunkowe, odzież. Łącznie przekazano 3 tony produktów.

więcej...

03.04.2023

Posiłek wielkanocny w Wałczu

Spotkanie świąteczne zorganizowane 1 kwietnia w Wałczu rozpoczęła modlitwa, odczytanie Ewangelii. Goście zostali podjęci potrawami świątecznymi, m.in. żurem, białą kiełbasą, sałatką jarzynową, ciastem. Gościom towarzyszyli bp Zbigniew Zieliński wraz z dyrektorem Caritas ks. Łukaszem Bikunem i kapłanami wałeckich parafii ks. Antonim Badurą i br. Waldemarem Korbą, a także starostą Bogdanem Wankiewiczem, burmistrzem Maciejem Żebrowskim, zastępcą wójta gminy Pawłem Kosmalskim, dyrektorem PCPR Bożeną Terefenko, a także przedstawicielami Stowarzyszenia Lubię Ludzi i Wałeckiego Centrum Kultury.

więcej...

03.04.2023

Bursa Caritas – rekolekcje w drodze

Weekend 31 marca–2 kwietnia podopieczni Bursy Caritas dla chłopców w Szczecinku spędziło na rekolekcjach w drodze. Przystankami były znaczące miejsca dla historii polskiego narodu i Kościoła: Jasna Góra, obóz Auschwitz-Birkenau, Wadowice.

więcej...

Kontakt:

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej
ul. bpa Cz. Domina 8, 75-061 Koszalin

tel. +48 94 342 36 90
e-mail: sekretariat.koszalin@caritas.pl
© Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Wykonanie: strony internetowe słupsk
Wspierają nas:
 • 1.png
 • 2.png
 • 3.png
 • 4.png
 • 5.png
 • 6.png
 • 7.png
 • 8.png
 • PKO_FND_LOGO_RGB.jpg
 • port.png
 • selgros.png
 • logo-kulczyk.jpg