Infolinia Caritas Zostań wolontariuszem Pomoc dla Ukrainy Koordynatorzy lokalni Aktualności
19.06.2015

Akcja wakacyjna kolonie Caritas

wak-morz1.jpgZapraszamy do wzięcia udziału w koloniach organizowanych przez Caritas Diecezji, gdzie oferujemy wspaniały czas wypoczynku z atrakcyjnym programem: wycieczki fakultatywne, pierwsza pomoc, letnie kino, plażowanie, zabawy. Oferujemy kadrę wychowawców wraz z kierownikiem, pełne wyżywienie, ubezpieczenie. Koszt całkowity pobytu 350zł. Miejsce koloni, to Dom Aniołów Stróżów w Kołobrzegu. Ilość miejsc ograniczona. 

Karta kwalifikacyjna uczestnika Kolonii do pobrania

Spis rzeczy potrzebnych Koloniście

Wypełnioną kartę kwalifikacyjną uczestnika należy złozyć lub przesłać pocztą do siedziby Caritas Diecezji Koszalińsko - Kołobrzeskiej do dnia 14 czerwca 2015r.

więcej...

16.06.2015

1. diecezjalna pielgrzymka PZC

IMG_9835.JPG60 ze 180 Parafialnych Zespołów Caritas przyjechało z pielgrzymką do diecezjalnego Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu.

To wydarzenie historyczne, ponieważ jest to pierwsza pielgrzymka wszystkich zespołów wolontariuszy Caritasu działających w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. Wolontariusze Caritas spotykają się ze sobą regularnie w ciągu roku, zazwyczaj na weekendowych rekolekcjach w Adwencie i Wielkim Poście. - Wtedy przyjeżdża nas ok. 160 osób. Ale w diecezji jest nas dużo więcej. Pielgrzymka jest okazją, by przyjechali wszyscy, także nasi sympatycy. Dziś jest nas tutaj ok. 380 osób - powiedział dyrektor Caritas DKK ks. Tomasz Roda.

 

więcej...

15.06.2015

Znad morza do Tatr śladami Św. Jana Pawła II

polanw_wycieczka.jpgW dniach 07-13.06.2015r. odbyła się wycieczka Wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas w Polanowie. 52 dzieci wraz z opiekunami udało się na wycieczkę do Zakopanego śladami Św. Jana Pawła II. Uczestnicy, w drodze do Białego Dunajca, wzięli udział w lekcji historii w Państwowym Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu. 

więcej...

10.06.2015

Tornister Pełen Uśmiechu

 

tornister_pelen_usmiechow_krok1.JPGAkcja Tornister Pełen Uśmiechu to kolejne działanie Caritas w Polsce skierowane do dzieci i młodzieży, które nie byłoby możliwe bez udziału ludzi dobrej woli i otwartego serca.

Celem akcji jest zwiększenie szans edukacyjnych i wyrównanie barier poprzez wypełnienie tornistrów w wyprawkę szkolną właśnie przez ludzi dobrej woli. Przygotowane w ten sposób wyprawki pod koniec wakacji trafią do potrzebujących dzieci.

więcej...

09.06.2015

Konkurs jubileuszowy Caritas rozstrzygnięty

wsp-sam1wyciete.jpgJubileusz 25-lecia powołania do istnienia diecezjalnej Caritas stał się okazją do rozpisania konkursu "Współczesny Samarytanin", którego celem  było rozpowszechnienie idei dobroczynności, ożywienie działalności Szkolnych Kół Caritas oraz szersze zainteresowanie dzieci i młodzieży działaniami Caritas DKK

 

więcej...

08.06.2015

Wszystkie Szkolne Koła Caritas

c3.JPGNiewielu było takich, którzy nie dotarli do Szczecinka na doroczne święto wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas.

- Z naszej strony jest to forma podziękowania za ich całoroczną pracę - powiedział dyrektor Caritas DKK, ks. Tomasz Roda. - Działają bowiem bardzo szeroko na polu pracy charytatywnej, począwszy od otoczenia opieką pojedynczych osób, zazwyczaj starszych, po duże ogólnopolskie i diecezjalne akcje, jak te związane z wsparciem hospicjum, zbiórką żywności czy pieniędzy na opał dla ubogich, a także po projekty szkolne czy parafialne. Widzimy tę wielką pracę dzieci i młodzieży i chcemy im powiedzieć proste słowo "dziękuję".

więcej...

24.05.2015

Piękna Pani - samotnym matkom

c1mae.jpgStatus samotnej matki jest nie do pozazdroszczenia. Na szczęście są osoby, którym ich los nie jest obojętny. W przededniu tegorocznego Dnia Matki Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej zorganizowała koncert charytatywny na rzecz kobiet przebywających ze swymi dziećmi w Domu Samotnej Matki w Koszalinie.

 

więcej...

15.05.2015

Razem Bezpieczniej

SAMO_DRZEWKO_600.jpgCaritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej po raz trzeci przystąpiła do realizacji Projektu z Fundacją Dbam o Zdrowie. Projekt Razem Bezpieczniej realizowany jest od 15.05.2015r. do dnia 30.04.2016r. poprzez udzielenie wsparcia Beneficjentom na zakup leków i materiałów medycznych niezbędnych do rozpoczęcia lub kontynuowania leczenia.

więcej...

Kontakt:

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej
ul. bpa Cz. Domina 8, 75-061 Koszalin

tel. +48 94 342 36 90
e-mail: sekretariat.koszalin@caritas.pl
© Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Wykonanie: strony internetowe słupsk
Wspierają nas:
 • 1.png
 • 2.png
 • 3.png
 • 4.png
 • 5.png
 • 6.png
 • 7.png
 • 8.png
 • PKO_FND_LOGO_RGB.jpg
 • port.png
 • selgros.png
 • logo-kulczyk.jpg