Infolinia Caritas Zostań wolontariuszem Pomoc dla Ukrainy Koordynatorzy lokalni Aktualności
03.01.2023

Kulturalnie i tradycyjnie w Wałczu

wałcz 3.JPGListopad i grudzień to czas gdy w wałeckim Centrum Charytatywno-Opiekuńczym Caritas sporo się dzieje.  Już od września odbywały się tu zajęcia integracyjne dla dzieci cudzoziemców – w ramach projektu pn. "Ośrodek Pomocy Cudzoziemcom Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej" dofinansowanego ze środków Ministra Rodziny i Polityki Społecznej w ramach programu "Razem Możemy Więcej".

Czas świąt – Narodowego Święta Niepodległości oraz Bożego Narodzenia – sprzyjał inicjatywom, których celem była prezentacja i przybliżenie najmłodszym  polskiej kultury i tradycji.

więcej...

03.01.2023

Koncert charytatywny dla Adrianka

koncert w Białogardzie.JPGW tym roku białogardzianie zagrali i wyśpiewali świąteczne nuty dla 4-letniego Adriana zmagającego się z genetyczną chorobą skóry.

Podczas XI Charytatywnego Koncertu Bożonarodzeniowego, który odbył się 28 grudnia w kościele Mariackim w Białogardzie, wystąpił chór Bel Canto oraz zaproszeni goście: Sławek Bieniek z Gdańska i lokalni muzycy. Charytatywne Koncerty Bożonarodzeniowe – których sponsorem od lat jest Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej – są formą sąsiedzkiej pomocy.

W poprzednich edycjach koncerty wspierały konkretne chore osoby lub najmłodszych pacjentów białogardzkiego szpitala.

więcej...

23.12.2022

Komunikat - Okręgowy Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Koszalinie

Komunikat_ogolny.jpgInformujemy, iż w dniach: 24.12.2022 r. oraz 31.12.2022 r.

Okręgowy Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem w Koszalinie będzie pełnił dyżur telefoniczny.

Do kontaktu osobistego zapraszamy w dni powszednie.

Od stycznia 2023 r. Ośrodek będzie pracował bez zmian.

więcej...

16.12.2022

Świąteczna zbiórka żywności – podsumowanie

DPP_8896.JPGTrzy tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia wolontariusze Caritas przeprowadzili na terenie diecezji zbiórkę żywności "Tak, pomagam".

W kilkugodzinne dyżury w sklepach spożywczych zaangażowały się 23 Parafialne Zespoły Caritas oraz 3 Szkolne Koła Caritas. Wolontariuszy można było spotkać w sklepach sieci Biedronka, Lidl, Netto i Polomarket, łącznie w 35 placówkach. Udało im się zebrać 5 ton produktów z przedłużonym terminem ważności.

więcej...

15.12.2022

Komunikat - wypożyczalnia sprzętu medycznego

Komunikat_ogolny.jpgCaritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej informuje, że wypożyczalnia sprzętu medycznego będzie czynna od dnia 24.01.2023r.

więcej...

12.12.2022

Adwentowe rekolekcje Parafialnych Zespołów Caritas

DPP_8848.JPGWeekendowe spotkanie, na które przybyło blisko 40 osób z całej diecezji, odbyło się 9–11 grudnia w koszalińskim CEF, a prowadzący je ks. Łukasz Bikun, dyrektor Caritas diecezjalnej, podjął temat "Spotkać przychodzącego Chrystusa". W programie znalazły się modlitwa, liturgia, wymiana doświadczeń, integracja, film.

– Zależy mi na tym, byśmy poznali się nawzajem, a szczególnie bym miał okazję posłuchać wolontariuszy – powiedział ks. Bikun. – Będziemy dzielić się ze sobą świadectwem tego, w jaki sposób doświadczamy przyjścia Pana Jezusa w drugim człowieku, a zwłaszcza tym potrzebującym, którego spotykamy na pierwszej linii kontaktu w parafialnych Caritasach.

więcej...

30.11.2022

16 dni, 16 kobiet, 16 historii

IMG_20221108_221954_edit_89399493415524.jpg

Centrum Kryzysowe Caritas dla Kobiet i Kobiet z Dziećmi "Nadzieja" w Koszalinie prowadzi kampanię antyprzemocową pn. "16 dni, 16 kobiet, 16 historii". Jej bohaterkami są koszalinianki, które doświadczyły przemocy lub same ją stosowały. 16 dramatycznych wspomnień z życia tych kobiet można śledzić na profilu Facebookowym Centrum Kryzysowego. Kampania ruszyła 25 listopada, w Międzynarodowym Dniu Przemocy Wobec Kobiet i potrwa do 12 grudnia – Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka.

– Chcemy w tym czasie zwrócić uwagę na problem przemocy wobec kobiet, ponieważ między innymi takie kobiety są naszymi podopiecznymi – mówi Agnieszka Filipczuk, koordynator Centrum Kryzysowego.

Koszalińska placówka Caritas przygotowała autorską wersję antyprzemocowej kampanii – "16 dni, 16 kobiet, 16 historii". – Przez te 16 dni chcemy dzielić się historiami naszych byłych i obecnych mieszkanek, które zgodziły się na to, by w anonimowych historiach opisać swoje zwierzenia – wyjaśnia wychowawca Dominika Moszczyńska. – Nasza kampania ma pokazać innym kobietom, że z takich sytuacji można wyjść i że są miejsca, jak na przykład Centrum Kryzysowe, gdzie można uzyskać pomoc.

więcej...

30.11.2022

Podaruj światło ukrainie

Podaruj światło Ukrainie.jpg

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej w odpowiedzi na apel Dyrektora Caritas Diecezji Samborsko-Drohobyckiej (Zachodnia Ukraina), zaprasza wszystkich ludzi dobrej woli do nowej akcji której celem jest zebranie medykamentów, opatrunków, świec oraz pampersów dla Uchodźców wojennych z Ukrainy, którzy aktualnie zamieszkują Drohobycz (miasto na Ukrainie oddalone od Polskiej granicy ok. 30 km).

Aktualna sytuacja u naszych wschodnich sąsiadów jest bardzo dynamiczna, pod opieką Caritas Diecezji Samborsko-Drohobyckiej znajduje się 45 000 uchodźców, którzy nie chcą opuszczać swojego kraju.

Dodatkowym wyzywaniem dla naszych sąsiadów jest stworzenie szpitala dla osób przewlekle chorych i niepełnosprawnych, którzy zjeżdżają się z całej Ukrainy do tego jak na obecną sytuację bezpiecznego miejsca. To właśnie w związku z tworzeniem tej placówki w Drohobycku Dyrektor Caritas na Ukrainie zwraca się z prośbą o przekazanie medykamentów.

więcej...

Kontakt:

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej
ul. bpa Cz. Domina 8, 75-061 Koszalin

tel. +48 94 342 36 90
e-mail: sekretariat.koszalin@caritas.pl
© Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Wykonanie: strony internetowe słupsk
Wspierają nas:
 • 1.png
 • 2.png
 • 3.png
 • 4.png
 • 5.png
 • 6.png
 • 7.png
 • 8.png
 • PKO_FND_LOGO_RGB.jpg
 • port.png
 • selgros.png
 • logo-kulczyk.jpg