Infolinia Caritas Zostań wolontariuszem Pomoc dla Ukrainy Koordynatorzy lokalni Aktualności
13.02.2023

Obchody Światowego Dnia Chorego

11 lutego w hospicjum Caritas w Darłowie odbyły się diecezjalne obchody Światowego Dnia Chorego. Mszy św. w kaplicy ośrodka przewodniczył biskup senior Edward Dajczak. Liturgię koncelebrowali dyrektor hospicjum ks. Krzysztof Sendecki, dyrektor Caritas diecezjalnej ks. Łukasz Bikun oraz ks. Andrzej Zaniewski. Obecni byli chorzy wraz z rodzinami, pracownicy, wolontariusze i sympatycy domu, członkowie działającej na jego rzecz Fundacji "Morze Miłości". Podczas Mszy św. biskup i kapłani udzielili wiernym sakramentu namaszczenia chorych.

więcej...

10.02.2023

Bal w nagrodę za piękne działanie w SKC

4 lutego w Połczynie-Zdroju odbył się Karnawałowy Bal Charytatywny na rzecz Szkolnego Koła Caritas działającego przy miejskim Zespole Szkół. Inicjatorami i organizatorami balu byli rodzice wolontariuszy  i opiekunowie SKC. Pod wodzą pani Sylwii i pana Wiesława bawiło się 96 osób. Był to pierwszy taki bal na terenie miasta i parafii.

więcej...

08.02.2023

191.750 zł dla hospicjum w Darłowie

Rekordowe wpływy z XVII Balu Charytatywnego na rzecz hospicjum Caritas w Darłowie zanotowała fundacja Morze Miłości – organizator wydarzenia.

więcej...

06.02.2023

XVII Bal Charytatywny na rzecz hospicjum Caritas

Tegoroczny bal cieszył się rekordową liczbą gości, którzy zdecydowali się wesprzeć finansowo Dom Hospicyjno-Opiekuńczy Caritas im. Bpa Czesława Domina w Darłowie. Na zabawę, która odbyła się 4 lutego w hotelu Amber Port w Darłówku przybyło 200 gości.

więcej...

06.02.2023

Wolontariuszki serwują naleśniki

Dom Samotnej Matki, Centrum Kryzysowe oraz Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom to koszalińskie placówki Caritas, w których wolontariuszki Europejskiego Korpusu Solidarności próbują swoich sił w umiejętności niesienia pomocy, czerpią z doświadczenia osób tam pracujących oraz przekazują własne. Obecnie są to Blanca z Hiszpanii, Clara z Belgii, Amandine z Francji i Anastasia z Ukrainy. Dziewczęta przybyły do Koszalina w pierwszych dniach stycznia.

więcej...

03.02.2023

Dar konsekracji realizuję w hospicjum

Dzień Życia Konsekrowanego to święto m.in. sióstr, ojców i barci zakonnych posługujących w ramach Caritas – w jej ośrodkach, a także we współpracy z parafialnymi i szkolnymi zespołami wolontariuszy.

więcej...

31.01.2023

Podsumowanie akcji "Podaruj Światło Ukrainie"

Akcja Podaruj Światło Ukrainie, dedykowana uchodźcom wojennym aktualnie zamieszkującym Drohobycz, dobiegła końca.

więcej...

30.01.2023

"Skrzydła" poszukują darczyńców

"Skrzydła" i "Skrzydła dwa talenty" to programy stypendialne Caritas diecezjalnej wspierające uczące się dzieci i młodzież z ubogich rodzin, szczególnie z obszarów wiejskich i małych miast, a także dzieci utalentowane. Obecnie stypendia Caritas otrzymuje łącznie 30 osób (w tym 8 uchodźców z Ukrainy).

więcej...

Kontakt:

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej
ul. bpa Cz. Domina 8, 75-061 Koszalin

tel. +48 94 342 36 90
e-mail: sekretariat.koszalin@caritas.pl
© Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Wykonanie: strony internetowe słupsk
Wspierają nas:
 • 1.png
 • 2.png
 • 3.png
 • 4.png
 • 5.png
 • 6.png
 • 7.png
 • 8.png
 • PKO_FND_LOGO_RGB.jpg
 • port.png
 • selgros.png
 • logo-kulczyk.jpg