Infolinia Caritas Zostań wolontariuszem Pomoc dla Ukrainy Koordynatorzy lokalni Aktualności
19.07.2023

Szkoła dla rodziców

W koszalińskim Domu Samotnej Matki 18 lipca odbyło się spotkanie „Szkoła dla rodziców”, drugie z cyklu, który potrwa do grudnia. Spotkania z podopiecznymi DSM oraz zainteresowanymi tematem mamami spoza placówki prowadzi psycholog Hanna Czarnecka-Giełdon. Oprócz wykładów opartych na znanej metodzie zaproponowanej przez Adele Faber i Elaine Mazlish w książce „Jak mówić żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać żeby dzieci do nas mówiły”, zajęcia angażują uczestniczki w zadania warsztatowe, służące przećwiczeniu sytuacji, w jakiej może znaleźć się dziecko targane emocjami.

więcej...

18.07.2023

Pieta wśród samotnych mam

Kopia Skrzatuskiej Piety, która pielgrzymuje od kilku miesięcy po diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, dotarła do parafii katedralnej w Koszalinie. Powitał ją bp Krzysztof Zadarko. Uczestnicy nabożeństwa zebrali się w czwartkowy wieczór 13 lipca przy pomniku Jana Pawła II obok katedry.

więcej...

18.07.2023

Survivalowy obóz w Ostrowcu

Ośrodek Caritas St. Liborius w Ostrowcu koło Wałcza w tym roku jest w stanie generalnego remontu, stąd nie są w nim organizowane kolonie i inne formy letniego wypoczynku. Jednak można skorzystać z bazy noclegowej, gastronomicznej, sanitarnej i rekreacyjnej dostępnej poza budynkiem głównym, na terenie ośrodka. Taki survivalowy obóz pod namiotami zorganizowała parafia pw. Św. Michała Archanioła w Jastrowiu. 14 ministrantów przybyło 10 lipca na trzydniowy pobyt, towarzyszył im wikariusz parafii i opiekun grupy ks. Roman Maziec.

więcej...

13.07.2023

Praktyki w hospicjum

Klerycy, którzy mają za sobą rok propedeutyczny WSD, w ramach praktyk przez trzy tygodnie pracują w darłowskim hospicjum Caritas. Jest tu też student prawa, który z kilku tygodni wakacji wykroił część na wolontariat. Przez kilka godzin dziennie pomagają personelowi w pracach porządkowych i wymagających siły fizycznej. Do zabiegów pielęgnacyjnych nie są przeszkoleni, natomiast towarzyszą pielęgniarkom przy toalecie pacjentów, by w razie potrzeby pomóc ich podnieść czy zmienić pozycję ciała, zawożą chorych do kaplicy na Różaniec i Mszę św., realizują ich proste prośby, a przede wszystkim rozmawiają z nimi, nawiązują relacje.

więcej...

12.07.2023

Kolonie w Jarosławcu

Caritas diecezjalna przygotowała tego lata cztery turnusy kolonii dla dzieci. To oferta obejmująca łącznie 200 dzieci, a licząc kolonie i półkolonie organizowane przez Parafialne Zespoły Caritas z wypoczynku tego typu skorzysta około tysiąca osób.

więcej...

05.07.2023

Tornistry i podręczniki dla ubogich uczniów

Przed rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej rusza z akcją "Tornister pełen uśmiechów", której celem jest przygotowanie pełnych wyprawek szkolnych – tornistrów wypełnionych odpowiednimi akcesoriami dla uczniów z rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej. W tym roku wyprawki otrzymają dzieci z Ukrainy, Litwy i Białorusi. Akcję przeprowadzą Parafialne Zespoły Caritas.

więcej...

30.06.2023

Komunikat

więcej...

29.06.2023

Lato z DSM – propozycje warsztatów

W koszalińskim Domu Samotnej Matki ruszyły warsztaty rozwijające umiejętności wychowawcze inspirowane programem "Szkoły dla Rodziców" według Adele Faber i Elaine Mazlish.

więcej...

Kontakt:

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej
ul. bpa Cz. Domina 8, 75-061 Koszalin

tel. +48 94 342 36 90
e-mail: sekretariat.koszalin@caritas.pl
© Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Wykonanie: strony internetowe słupsk
Wspierają nas:
 • 1.png
 • 2.png
 • 3.png
 • 4.png
 • 5.png
 • 6.png
 • 7.png
 • 8.png
 • PKO_FND_LOGO_RGB.jpg
 • port.png
 • selgros.png
 • logo-kulczyk.jpg