Infolinia Caritas Zostań wolontariuszem Pomoc dla Ukrainy Koordynatorzy lokalni Aktualności
15.05.2015

Razem Bezpieczniej

SAMO_DRZEWKO_600.jpgCaritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej po raz trzeci przystąpiła do realizacji Projektu z Fundacją Dbam o Zdrowie. Projekt Razem Bezpieczniej realizowany jest od 15.05.2015r. do dnia 30.04.2016r. poprzez udzielenie wsparcia Beneficjentom na zakup leków i materiałów medycznych niezbędnych do rozpoczęcia lub kontynuowania leczenia.

więcej...

05.05.2015

Pielgrzymka Parafialnych Zespołów Caritas do Skrzatusza

Pielgrzymka_Szczecinek.jpgCaritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej, pragnie zaprosić członków i sympatyków Parafialnych Zespołów Caritas wraz z duszpasterzami na 1. pielgrzymkę do Sanktuarium w Skrzatuszu. Pielgrzymka odbędzie się 14 czerwca br.,  i jest okazją do przypomnienia patrona diecezjalnej Caritas, świętego Brata Alberta, którego wspomnienie obchodzimy kilka dni później. Zachęcamy PZC do organizowania pielgrzymki i zgłaszanie swojego udziału w sekretariacie diecezjalnej Caritas do 9 czerwca br.

więcej...

05.05.2015

VI Pielgrzymka Wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas

Pielgrzymka_Szczecinek.jpgCoroczne spotkanie wolontariuszy i sympatyków Szkolnych Kół Caritas odbędzie się 27 maja br., w Szczecinku. Na spotkanie zapraszamy wszystkich opiekunów SKC wraz z wolontariuszami działającymi w kole. Przypominamy, że pielgrzymka jest podsumowaniem i podziękowaniem całorocznej pracy uczniów w SKC. Caritas Diecezji wysłała do każdej szkoły, w której działa SKC stosowne informacje w postaci plakatu i karty zgłoszenia, które należy odesłać do sekretariatu Caritas do 15 maja br. Informujemy, że spotkanie jest zgłoszone do właściwych służb miasta Szczecinek i każdy uczestnik podczas spotkania jest ubezpieczony. Proponujemy, jak w ubiegłym roku, aby opiekunowie SKC, połączyli się we wspólnym organizowaniu wyjazdu na pielgrzymkę. 

więcej...

05.05.2015

Podziękowania

2015-04-26_16.34.09.jpgCaritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej dziękuję wszystkim Księżom Proboszczom,  Wikariuszom i Katechetom, Prezesom Parafialnych Zespołów Caritas oraz opiekunom Szkolnych Kół Caritas za wspólne świętowanie jubileuszu 25lecia. Szczególne podziękowania należą się: Księdzu Proboszczowi parafii katedralnej Antoniemu Tofilowi, księdzu Mariuszowi Ambroziewiczowi oraz Parafialnym Zespołom Caritas z parafii Matki Bożej od Wykup Niewolników w Okonku; Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Broczynie, Matki Bożej Różańcowej w Kępicach i Szkolnym Kołom Caritas w Silnowie i Sławnie.

więcej...

04.05.2015

Program pomocy żywnościowej FEAD

Flag_of_Europe.svg.jpgCaritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej informuje o nie przystąpieniu do Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa (FEAD) w roku 2015, który realizowany byłby od maja 2015r. Powyższa decyzja podyktowana jest stanowiskiem Dyrektora Caritas Polska ks. Mariana Subocza, który nie mógł wyrazić zgody na warunki jakie przedstawiło Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej wobec diecezjalnych Caritas. Stanowisko Caritas Polska przedstawione w MPiPS jest niezmienne i wyraża zainteresowanie realizacją pomocy żywnościowej w dalszych pracach nad zmianami do wytycznych do programu FEAD na lata 2015-2020. Należy zauważyć, że trwające prace nad zmianą wytycznych nie dają na chwilę obecną gwarancji uwzględnienia wielokrotnie prezentowanych przez Caritas Polska najistotniejszych uwag.

więcej...

03.05.2015

Świece wigilijnego dział pomocy dzieciom

wieca_wigilijne_dzieo_pomocy.jpgInformujemy, że do 15 maja br., czekamy na aktualizację zamówień, co do ilości świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom 2015. Prosimy również o uwagi i sugestie, dotyczące dostawy świec do Parafii. Przypominamy, że nie przyjmuje zwrotów świec. Wszystkie informacje prosimy kierować do pani Agnieszki Filipczuk - afilipczuk@caritas.pl lub telefonicznie 94 342 36 90.

więcej...

20.04.2015

25-lat działalności Caritas DKK

2015-04-26_15.55.50.jpgZ okazji jubileuszu 25-lecia Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej w centrali placówki odbyła się konferencja prasowa poświęcona jej dokonaniom przez ostatnie ćwierćwiecze.

W konferencji uczestniczyli dyrektor Caritas DKK ks. Tomasz Roda, bp Krzysztof Zadarko, ks. Krzysztof Sendecki, dyrektor hospicjum im. bp C. Domina w Darłowie oraz Ewa Horanin, reprezentująca Szkolne Koła Caritas

 

więcej...

19.04.2015

Daj nadzieję tym, którzy odchodzą

onkilbiaa_2.jpgHospicjum im. Bp Czesława Domina w Darłowie pragnie podziękować Szkolnym Kołom Caritas za przeprowadzoną akcję Pola Nadziei dnia 19.04.2015 a także, wsparcie naszego domu modlitwą i złożoną ofiarą pieniężną. Szczególnie dziękujemy wolontariuszom i wszystkim, którym dobro naszego domu leży na sercu.

 

więcej...

Kontakt:

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej
ul. bpa Cz. Domina 8, 75-061 Koszalin

tel. +48 94 342 36 90
e-mail: sekretariat.koszalin@caritas.pl
© Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Wykonanie: strony internetowe słupsk
Wspierają nas:
 • 1.png
 • 2.png
 • 3.png
 • 4.png
 • 5.png
 • 6.png
 • 7.png
 • 8.png
 • PKO_FND_LOGO_RGB.jpg
 • port.png
 • selgros.png
 • logo-kulczyk.jpg