16.06.2017

Jeśli jesteś za życiem...

1strona.jpg

Jeśli jesteś za życiem...

Jeśli podjąłeś duchową adopcję...

Jeśli szanujesz życie od poczęcia, aż do naturalnej śmierci...

Nie może Ciebie zabraknąć!

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej zaprasza na Mszę Świętą dziękczynną za życie pod przewodnictwem bpa Krzysztofa Włodarczyka, która odbędzie się 21 czerwca w Kościele św. Józefa przy Katedrze o godz. 19.00.

więcej...

14.06.2017

Szkolenie wolontariatu

20.06.2017_plakat_szkolenie_may.jpg

W wtorek 20 czerwca o godz. 16 w siedzibie Caritas Diecezji  Koszalińsko-Kołobrzeskiej odbędzie się kolejne szkolenie dla wolontariuszy. Poprowadzi je pedagog Małgorzata Szymczak-Grześkowiak.
Celem spotkania jest m.in. zwiększenie świadomości uczestników szkolenia w kwestii najważniejszych wartości w życiu człowieka, zrozumienie konsekwencji wynikających z braku empatii względem innych ludzi oraz zapoznanie wolontariuszy z tematyką
współpracy osoby egoistycznej z terapeutami.
Wstęp wolny. Swoją obecność należy potwierdzić telefonicznie pod nr 798 744 601.

więcej...

13.06.2017

Groźna cyberprzestrzeń

IMG_5210.JPG

Dzieci i młodzież ze świetlicy Caritas miały szansę przełamać lęk przed policyjnym mundurem. 6 czerwca - w ramach kampanii dotyczącej zjawiska hejtingu w internecie - do placówki przybyła z wizytą st. posterunkowy Maria Czajkowska z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie. Zapoznała dzieci z formami cyberprzemocy, na które mogą się natknąć w wirtualnym świecie, a na przykładach z instruktażowych filmików wyjaśniła zagrożenia związane z cyberprzestępstwami.

więcej...

13.06.2017

Wspomnieć dawne gry i zabawy

IMG_7071.JPG

Uczniowie z Żukowa przypomnieli pacjentom darłowskiego hospicjum, jak dawniej wyglądały podwórkowe obyczaje.

W hospicjum im. Bp. Czesława Domina w Darłowie co rusz zjawiają się dzieci, które próbują oderwać myśli chorych od cierpienia i skierować je na coś wesołego. To efekt spotkania w styczniu br. w Urzędzie Gminy Sławno, kiedy to wolontariusze hospicjum mogli zaprezentować przed urzędnikami oraz dyrektorami szkół i prezesami lokalnych stowarzyszeń, na czym polega życie w hospicjum oraz opowiedzieć o wolontariacie i akcjach. Na efekty nie trzeba było długo czekać, obecnie wciąż pojawiają się propozycje przyjazdu do hospicjum grup dzieci i młodzieży z jakąś inicjatywą.

więcej...

13.06.2017

Pierwszy Integracyjny Piknik Wędkarski

IMG_7063.JPG

Uczestnicy sycewickich WTZ odkryli, jaką przyjemnością jest wędkowanie pod okiem doświadczonych kolegów.

9 czerwca na sycewickim stawie odbył się Pierwszy Integracyjny Piknik Wędkarski. Rozpoczęło go krótkie szkolenia, podczas którego uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Sycewicach zostali poinstruowani o sposobach i technikach wędkowania oraz o ochronie ryb. Wspierali ich doświadczeni wędkarze z koła PZW Sycewice. Starsi koledzy po kiju zadbali o każdy szczegół: zanęty, przynęty, wędziska oraz dostęp do wody.
- Cieszymy się, że mogliśmy wywołać uśmiech na twarzach naszych koleżanek i kolegów z WTZ. Okazali się bardzo pojętnymi uczniami, a ewentualne braki nadrabiali zaangażowaniem i determinacją - podkreślał Janusz Raczyński, prezes sycewickiego Koła PZW.

więcej...

Kontakt:

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej
ul. bpa Cz. Domina 8, 75-061 Koszalin

tel. +48 94 342 36 90, fax +48 94 346 21 75
e-mail: sekretariat.koszalin@caritas.pl
© Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Wykonanie: strony internetowe słupsk
Wspierają nas:
  • 1.png
  • 2.png
  • 3.png
  • 4.png
  • 5.png
  • 6.png
  • 7.png
  • 8.png