17.07.2015

Wycieczka do Gdańska

20150715_162000.jpgZ nadejściem wakacyjnej pogody dzieci ze świetlicy Caritas wybrały się na wycieczkę. Ze względu na liczne atrakcje jej celem został Gdańsk. Po wyczerpującym zwiedzaniu Oliwskiego ZOO, wybraliśmy się do manufaktury słodyczy gdzie przyglądaliśmy się ręcznej produkcji słodyczy, każdy mógł spróbować i nabyć coś dla siebie. Następnie spacerowaliśmy zabytkową starówką. Wróciliśmy pełni wrażeń.

 

więcej...

14.07.2015

Kolonie nad Bałtykiem i Mazurach

Caritas1.jpgNa kolonie Caritas do Kołobrzegu zjechały dzieci z całej diecezji. Od początku lipca do 23 sierpnia wypocznie na 5 turach kolonijnych w Kołobrzegu oraz jednej na Mazurach ok. 300 dzieci. Dotychczas zarówno zimowiska jak i kolonie letnie były organizowane przez Parafialne Zespoły Caritas, a co za tym idzie, nie wszyscy mogli z tych propozycji skorzystać. Od tego roku - prócz dotychczasowych parafialnych wyjazdów dla dzieci - Caritas diecezji zaproponowała rozwiązanie wspólne dla wszystkich. Najpierw były to 2 tury zimowiska w Białym Dunajcu, a obecnie 6 tur tygodniowych kolonii.

 

więcej...

02.07.2015

Program "Skrzydła" – mamy wakacje

wakacje.jpgPROGRAM SKRZYDŁA – mamy wakacje czas wypoczynku po trudach roku szkolnego. Dziękuje podopiecznym Programu Skrzydła za każdy sukces szkolny, a osobom zaangażowanym w realizację Programu Skrzydła za ofiarowane dobro. Niech będzie ono źródłem radości i nadziei, że wkład w młodego człowieka pozwoli mu autentycznie rozwinąć Skrzydła.

Ze wsparcia Programu w roku szkolnym 2014/2015 skorzystało 51 uczniów. Wszyscy, którzy potrzebują wsparcia w ramach edukacji mogą złożyć wniosek o objęcie Programem Skrzydła dostępny w zakładce do pobrania.

         Życzę udanych wakacji, koordynator Programu Agnieszka Filipczuk.

 

więcej...

25.06.2015

Aktywne wakacje z Caritas

wietlica_wakacje.jpgZapraszamy

wszystkie chętne dzieci i młodzież  w wieku 7-15 lat do spędzenia wakacji w Naszej Świetlicy !!!

Będziemy wychodzić do kina, na basen, do eldorado, parku linowego, na kręgle i na lody, planujemy aktywnie uczestniczyć w piątkowych zabawach organizowanych przez miasto, będziemy prowadzić wspólne gry i zabawy na sali oraz wycieczki poza Koszalin.

 

Kontakt: 884 042 074

więcej...

19.06.2015

Startuje konkurs „Siedmiu Wspaniałych Wolontariatu Caritas”

Konkurs_siedmiu_wspanialych1.jpgCaritas Polska ogłasza konkurs „SIEDMIU WSPANIAŁYCH WOLONTARIATU CARITAS”, który kierowany jest do wolontariuszy ze Szkolnych i Akademickich Kół Caritas, Parafialnych Zespołów Caritas oraz Centrów Wolontariatu ze wszystkich diecezji. Zadanie polega na zaprezentowaniu aktywności wolontariackiej w ramach struktur Caritas.

 

więcej...

Kontakt:

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej
ul. bpa Cz. Domina 8, 75-061 Koszalin

tel. +48 94 342 36 90, fax +48 94 346 21 75
e-mail: sekretariat.koszalin@caritas.pl
© Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Wykonanie: strony internetowe słupsk
Wspierają nas:
  • 1.png
  • 2.png
  • 3.png
  • 4.png
  • 5.png
  • 6.png
  • 7.png
  • 8.png
  • PKO_FND_LOGO_RGB.jpg