07.01.2020

Czujniki czadu dla mieszkańców Białogardu

 DPP_2364.JPGCaritas wyposaża użytkowników przestarzałych instalacji grzewczych w czujniki czadu. Detektory mają chronić przed zatruciem tlenkiem węgla. Pierwsze spotkanie na ten temat z mieszkańcami Białogardu odbyło się w połowie grudnia. – Szkolenie spotkało się z dużym zainteresowaniem, przyszło ponad 30 osób, a po wypełnieniu ankiety osoby o odpowiednio wysokim wyniku otrzymały czujnik czadu i próbkę ekonomicznego opału, brykietu drzewnego – wyjaśnia Malwina Giełdon, koordynator Caritas ds. projektów proekologicznych. –  Kolejne spotkanie odbędzie się w styczniu. Zapraszamy na nie osoby, które posiadają w domu instalacje starszego typu, najbardziej niebezpieczne i o wysokim ryzyku zaczadzenia.

więcej...

24.12.2019

Życzenia Bożonarodzeniowe

Życzenia Boże Narodzenie.png

W owym czasie wyszło rozporządzenie Cezara Augusta, żeby przeprowadzić spis ludności w całym państwie. Pierwszy ten spis odbył się wówczas, gdy wielkorządcą Syrii był Kwiryniusz. Wybierali się więc wszyscy, aby się dać zapisać, każdy do swego miasta.

Udał się także Józef z Galilei, z miasta Nazaret, do Judei, do miasta Dawidowego, zwanego Betlejem, ponieważ pochodził z domu i rodu Dawida, żeby się dać zapisać z poślubioną sobie Maryją, która była brzemienna. Kiedy tam przebywali, nadszedł dla Maryi czas rozwiązania. Porodziła swego pierworodnego Syna, owinęła Go w pieluszki i położyła w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie. 

więcej...

24.12.2019

Wigilia dla ubogich w restauracji Słupski Młyn.

DPP_2290.JPG

24 grudnia w południe w restauracji Słupski Młyn zasiadło do wigilijnego posiłku 160 osób. Na zaproszenie Caritas odpowiedziały osoby samotne, schorowane, bezdomne. Towarzyszyli im słupscy duszpasterze, dyrektor Caritas diecezji, a także wiceprezydent Słupska Marek Goliński. W restauracji czekały na gości nie tylko karp smażony czy barszcz z uszkami oraz wiele innych tradycyjnych potraw, ale też paczki przygotowane z darów pochodzących ze zbiórek żywności "Tak, pomagam" oraz akcji "Torba miłosierdzia".

więcej...


Możesz pomóc!
 • Projekt bez tytułu (1).png

  Pomóżmy potrzebującym dzieciom z Białorusi, Litwy    i Ukrainy.

  Jeżeli Twoja parafia nie uczestniczy w akcji Tornister pełen uśmiechów, lub nie masz czasu zrobić wyprawki, to możesz wpłacić równowartość 20 zł: 82 1020 2791 0000 7102 0009 0639 z dopiskiem: Tornister. 

  Bądź uśmiechem dziecka ! 

 • Projekt bez tytułu (3).png

  Włącz się do akcji Kromka Chleba dla Sąsiada.

  Celem akcji jest uwrażliwienie parafian na ludzi biednych, zachęcenie ich do dzielenia się z potrzebującymi oraz pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych do przechowywania, takich jak: mąka, cukier, makaron, ryż, kasze, płatki kukurydziane, olej, konserwy, dżemy, przetwory warzywne  i owocowe, herbata, kakao, słodycze itp.

  Możesz wesprzeć działania wspierające samotnych i ubogich seniorów wpłacając na konto CARITAS : 82 1020 2791 0000 7102 0009 0639 z dopiskiem KROMKA

 • Projekt bez tytułu (5).png

  Pomóż zorganizować niezapomniane wakacje dla dzieci z Ukrainy.

  Na Ukrainie wiele dzieci spędza wakacje w domu. Brak środków jest dla nich przeszkodą w skorzystaniu z przerwy od szkoły i „oderwaniu się” od trudów codzienności. Akcja Caritas istnieje po to, by dzieci mogły skorzystać z wyjazdu do pięknych zakątków Polski i zdobyć wspaniałe wakacyjne wspomnienia. Możesz pomóc wpłacając dowolną kwotę na konto Caritas: 82 1020 2791 0000 7102 0009 0639 z dopiskiem WAKACJE.

Kontakt:

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej
ul. bpa Cz. Domina 8, 75-061 Koszalin

tel. +48 94 342 36 90, fax +48 94 346 21 75
e-mail: sekretariat.koszalin@caritas.pl
© Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Wykonanie: strony internetowe słupsk
Wspierają nas:
 • 1.png
 • 2.png
 • 3.png
 • 4.png
 • 5.png
 • 6.png
 • 7.png
 • 8.png
 • PKO_FND_LOGO_RGB.jpg
 • port.png
 • selgros.png
 • logo-kulczyk.jpg