26.06.2017

Misjonarze dziękują wolontariuszom Caritas

IMG_9194.JPG

W minionym roku szkolnym uczniowie Zespołu Szkół Katolickich im. św.
Marka w Słupsku współpracowali i pomagali Caritas parafii św. Maksymiliana.

- Młodzież ochoczo zaangażowała się w przeprowadzoną w szkole zbiórkę pieluch i
chusteczek dla Domu Samotnej Matki w Koszalinie - ocenia  Agnieszka Jarząb, opiekun Szkolnego Koła Caritas. - Cieszymy się bardzo, że pomimo różnic wieku łączy nas jeden cel: pomoc tym najbardziej potrzebującym.

więcej...

26.06.2017

Serce za serce

nagrodzeni.jpg

W Zespole Szkół w Dąbkach odbyła się niecodzienna uroczystość. Najlepsi wolontariusze Szkolnego Koła Caritas, którzy kończyli  już edukację w tej szkole, zostali uhonorowani statuetką „Dobry jak chleb”. Otrzymali  ją: Ewa Pałac, Adam Pałac, Karolina Zubenko,  Justyna  Drewienkowska.

- Uczniowie ci przez 6 lat pracowali z wielką pasją i empatią na rzecz potrzebujących w szkole i w okolicy. Ostatnie lata pomagali też w hospicjum w Darłowie - ocenia zaangażowanie podopiecznych Małgorzata Miszczuk, opiekun SKC w Dąbkach.

więcej...

21.06.2017

Jasiek Mela w Skrzatuszu

IMG_9105.JPG

Znany niepełnosprawny podróżnik i działacz społeczny był gościem specjalnym Diecezjalnej Pielgrzymki Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin do Skrzatusza.

Doroczne spotkanie osób niepełnosprawnych z terenu diecezji odbyło się w Skrzatuszu 20 czerwca. Wzięło w nim udział blisko 500 osób z 20 placówek z terenu diecezji. Nie zabrakło wśród nich także osób niepełnosprawnych, które na spotkanie dotarły w gronie rodzinnym.

Gościem pielgrzymki był niepełnosprawny Jasiek Mela - podróżnik, zdobywca biegunów, założyciel Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty.

więcej...

20.06.2017

Wolontariusz jak święty Brat Albert

IMG_8588.JPG

III Diecezjalna Pielgrzymka Parafialnych Zespołów Caritas zgromadziła diecezjan z 61 parafii

Tegoroczna pielgrzymka wolontariuszy PZC odbyła się w Okonku. To tam przy parafii pw. Matki Bożej od Wykupu Niewolników działa prężny zespół wolontariuszy Caritas.

Ks. Tomasz Roda, dyrektor CDKK, podkreśla, że w tym roku Pielgrzymka PZC to szczególna okazja nie tylko do świętowania wspólnoty Caritas, ale też do rachunku sumienia, czy wolontariusze są, tak jak nauczał św. Brat Albert, dobrzy jak chleb.

- Czy wiesz, kto w twojej parafii przymiera głodem? Kto leży obłożnie chory, płacze i duchowo cierpi? - pytał podczas konferencji ks. Roda. Zachęcał, by w poszukiwaniu potrzebujących wychodzić na peryferie miast i wiosek, nie obawiając się utraty mienia, pozycji, dobrego imienia.

więcej...

16.06.2017

Jeśli jesteś za życiem...

1strona.jpg

Jeśli jesteś za życiem...

Jeśli podjąłeś duchową adopcję...

Jeśli szanujesz życie od poczęcia, aż do naturalnej śmierci...

Nie może Ciebie zabraknąć!

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej zaprasza na Mszę Świętą dziękczynną za życie pod przewodnictwem bpa Krzysztofa Włodarczyka, która odbędzie się 21 czerwca w Kościele św. Józefa przy Katedrze o godz. 19.00.

więcej...

Kontakt:

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej
ul. bpa Cz. Domina 8, 75-061 Koszalin

tel. +48 94 342 36 90, fax +48 94 346 21 75
e-mail: sekretariat.koszalin@caritas.pl
© Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Wykonanie: strony internetowe słupsk
Wspierają nas:
  • 1.png
  • 2.png
  • 3.png
  • 4.png
  • 5.png
  • 6.png
  • 7.png
  • 8.png