27.09.2017

Zapałka ogrzeje nie tylko diecezjan

W niedzielę 15 października ruszy akcja Caritas "Zapałka nie ogrzeje". Tegoroczna kampania potrwa wyjątkowo długo - do 23 listopada. Wolontariusze Caritas staną na ulicach, cmentarzach oraz na terenie kościołów, by kwestować nie tylko na rzecz ludzi potrzebujących wsparcia w rozpoczynającym się sezonie grzewczym w naszej diecezji, ale też ofiarom letnich nawałnic z diecezji pelplińskiej.

 

więcej...

27.09.2017

Nie wiesz, ile potrafisz

Hospicjum Caritas w Darłowie stawia na promocję idei hospicyjnej. Od września ruszył  przeprowadzany w szkołach cykl spotkań nt. funkcjonowania placówki. Pierwsze z cyklu spotkań odbyło się w gimnazjum w Darłowie, którego uczniowie - za sprawą swojej nauczycielki  Anny Kwiatkowskiej - regularnie bywają w hospicjum biorąc udział w takich akcjach jak mycie okien, sadzenie kwiatów, czytanie chorym książek.

 

więcej...

27.09.2017

Od rana mają dobry humor

17 zespołów teatralnych i wokalnych wystąpiło na deskach Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku. 25 września oprócz zespołów z powiatu słupskiego zaprezentowali się niepełnosprawni artyści z ośrodków w Bełchatowie, Lubaniu, Łagiewnikach i Skoczowie. Wystąpiło około 200 wykonawców. - Dla wielu z nich był to debiut sceniczny i jedyna okazja, żeby wystąpić publicznie i podzielić się swoim talentem z przyjaciółmi - podkreśla Stanisław Matusiak, terapeuta z WTZ Caritas w Sycewicach.

 

więcej...

15.09.2017

Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020

Beztytuu1.png

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej przystąpiła do Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, Podprogram 2017.

Program w swoich założeniach przewiduje wsparcie osób i rodzin najbardziej potrzebujących w sposób trwały i intensywny poprzez udzielanie im nieodpłatnej pomocy żywnościowej bez jakiejkolwiek dyskryminacji i z poszanowaniem godności osób uprawnionych. Pomoc w ramach Programu udzielana jest osobom, które z powodu trudnej sytuacji i niskich dochodów nie mogą zapewnić sobie odpowiedniego wyżywienia, których dochód nie przekracza 200 % kryterium dochodowego uprawniającego do korzystania z pomocy społecznej tj:

więcej...

15.09.2017

Zapałka nie ogrzeje

zapa-1.jpg

W ramach ogólnopolskiej kampanii "Zapałka nie ogrzeje" rozpoczynają się działania Caritas w naszej diecezji. - To akcja, którą kierujemy do osób potrzebujących wparcia w trudnym okresie wydatków na ogrzewanie mieszkań.

więcej...

Kontakt:

Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej
ul. bpa Cz. Domina 8, 75-061 Koszalin

tel. +48 94 342 36 90, fax +48 94 346 21 75
e-mail: sekretariat.koszalin@caritas.pl
© Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Wykonanie: strony internetowe słupsk
Wspierają nas:
  • 1.png
  • 2.png
  • 3.png
  • 4.png
  • 5.png
  • 6.png
  • 7.png
  • 8.png